בן או בת? עכשיו אפשר לדעת כבר בשבוע 7

עובר בהזמנה: חוקרים מבית בחולים "שיבא" בתל השומר הצליחו לפתח בדיקה שמקצרת בחצי את זמן ההריון הדרוש לגילוי מין היילוד. הבדיקה שפותחה במקור לגילוי פגמים גנטים עברה מפה לאוזן והיום היא זמינה לכל דורש. החשש המרכזי: גידול במספר ההפלות כתוצאה ממין עובר "לא רצוי"

עובר בהזמנה? צילום אילוסטרציה (חדשות 2)

מהפכת התינוקות: פיתוח ישראלי חדש מאפשר לזהות את מין העובר כבר בשבוע השביעי להריון. חוקרים מבית החולים "שיבא" בתל השומר פיתחו את הבדיקה במקור כדי לאתר הפרעות גנטיות, אך כיום היא מוצעת לכל דורש ועלותה 1,631 שקלים.

בעבר נדרשו ההורים לחכות עד לסקירת המערכות בשבוע ה-15 להריון כדי לגלות את מינו של התינוק. המהפכה האמיתית היא העובדה שההורים יכולים לגלות את המידע בשלב בו ניתן לבצע הפלה בקלות רבה. הדבר מעלה את החשש שזוגות רבים יחליטו להפיל את הילד בשל מינו.

"ביצוע הבדיקות בשלב כל כך מוקדם פותח פתח לא מוסרי לזוגות שמעוניינים בעובר ממין מסוים להפסיק את ההריון ולנסות את מזלם שוב. זו פירצה הקוראת לגנב", אמר גניקולוג בכיר לעיתון "ידיעות אחרונות". אולם יש מי שחושבים אחרת: "אם יש מידע רפואי ושיטה שמאפשרת את זיהוי מין הילוד בלב מוקדם, למה למנוע אותה מנשים המעוניינות בה?", טוענת ד"ר אסתר גויטע מבית החולים "שיבא".

מבחינת חוקית, מין הילוד אינו מוגדר כסיבה מספקת להפסקת הריון, כך שנשים שיבחרו באופציה זו ייאלצו לבצעה באופן לא חוקי.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק