אחות בת 29 אושפזה במצב קשה אחרי שחלתה במלריה

צעירה שעובדת כבר שנתיים בבית חולים מקומי בגינאה שבה לחופשה בארץ וחשה ברע. לאחר שמצבה הידרדר היא אושפזה במצב קשה ואובחנה כחולה במלריה. בביה"ח מדגישים: המחלה אינה מידבקת

בית חולים. ארכיון (חדשות 2)

נסעה לאפריקה - וחזרה במצב קשה: אחות בת 29 נדבקה לאחרונה במלריה, לאחר ששהתה באפריקה ונעקצה שם על ידי יתושה. היא מאושפזת בבית החולים בנהריה, שם הבהירו כי סוג המלריה שהיא חלתה בו אינו מידבק.

הצעירה חזרה לפני כ-10 ימים לביקור בארץ מגינאה, אפריקה, שם היא עובדת בבית חולים מקומי בשנתיים האחרונות. "לאחר חזרתה חשה ברע, חום גופה עלה, היא סבלה מכאבי ראש, מחולשה וחיוורון", נמסר מבית החולים. "החום לא ירד במשך שבוע ומצבה המשיך להידרדר".

לאחר שאובחן כי חלתה במלריה, התחילו הרופאים במתן טיפול תרופתי נגד הטפיל אך מצבה של האישה המשיך להידרדר. "הדופק ולחץ הדם היו נמוכים מאוד, והרופאים נאלצו לנקוט באמצעי החייאה על מנת לייצב את מצבה", נמסר.

האישה נעקצה מיתושה ונדבקה במלריה מסוג פלציפרום . "זהו הסוג הקשה יותר של מלריה", הסבירה ד"ר יעל זיו, מנהלת היחידה לזיהומים בבית החולים. "היא במצב קשה מאוד כרגע ואנו מחכים לראות כיצד ישפיע הטיפול על הנגיף".

בבית החולים הדגישו כי אין חשש מהדבקה, כיוון שאין זו מחלה שמועברת מאדם לאדם והסיכוי היחידי לחלות בה היא בעקיצה מהיתוש הנושא את המחלה.

ד"ר מסעד ברהום, מנהל בית החולים, אמר כי: "מלריה מסוג פלציפרום היא מחלה קשה מאוד. אני מבקש מכלל הרופאים בישראל, בעיקר הרופאים בקהילה, להביא לידיעתם של הנוסעים לארצות אפריקה והארצות המועדות על חשיבות הטיפול והמעקב. במקרה של הופעת סממנים של חום גבוה וכאבי ראש לאחר שהייה בארצות אלו יש לפנות מיד לקבלת טיפול רפואי".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק