שמאלני? זה הכל בגנים שלך

זה הכל בגנים: מסתבר שלא רק צבע השיער או העיניים שלנו מושפע מההרכב הגנטי איתו נולדנו. חוקרים אמריקנים טוענים שגם את הנטייה הפוליטית ניתן לייחס לגנים שירשנו מהורינו. נבדקים שנשאו גן מסוים היו בעלי נטיות ליברליות בניגוד לשאר הנבחנים. הגן בשילוב של רשת חברתית חזקה הוביל אף לתוצאות מובהקות יותר

שמאלני מלידה? (חדשות 2)

נולד להיות שמאלני: חוקרים אמריקנים טוענים כי הנטייה הפוליטית שלנו היא תוצאה גנטית. לטענתם, הם הצליחו לבודד את הגן שאחראי על נטיות פוליטיות ליברליות. המשמעות היא שההשפעה הסביבתית על דעותיו הפוליטיות של אדם היא מוגבלת.

החוקרים בחנו את נטיותיהם הפוליטיות של כ-2,500 נבדקים והשוו אותם למפת הגנים שלהם, כך מפרסם היום העיתון "הארץ". התוצאות היו חד משמעיות - נבדקים שנשאו גן מסוים המכונה DRD4 היו בעלי נטייה שמאלנית מובהקת. פעילות הגן התחזקה אצל נבדקים שהיו בעלי פעילות חברתית ענפה. "חשוב להדגיש כי רק שילוב של התמונה הגנטית והתנאים הסביבתיים של ריבוי חברים - יביאו להפיכת אדם ליותר ליברלי בבגרותו", אמרו החוקרים.

"סביבתו החברתית של אדם אינה יכולה לספק את כל ההסברים לנטייתו הפוליטית, חייבים להתחשב גם בפעילותם של הגנים", סיכם חוקר אחר. האם זה סוכם של תשדירי הבחירות?

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק