המשפחה זועמת: ביה"ח הרג לנו את סימה

בני משפחתה של סימה בן נעים, שנפטרה בביה"ח ברזילי לפני כשבועיים, מתכננים לתבוע את המוסד הרפואי בגין רשלנות רפואית. לטענתם, הצוות במקום התייחס בזלזול לתלונות של סימה: "אחד הרופאים הציע שהיא אולי סובלת משריר תפוס"

סימה בן נעים, ז"ל (חדשות 2)

שבועיים לאחר שנפטרה סימה בן נעים ז"ל, תושבת אשקלון בת 63, מתכוונים בני משפחתה לתבוע את בית החולים ברזילי בגין רשלנות רפואית ומעלים תלונות על יחס מזלזל.

"סימה כל כך האמינה בבית חולים והעדיפה להיות שם, מתוך אמונה שיטפלו בה", סיפר היום אחיה יעקב לוי, "היא לא האמינה ששם יהרגו אותה".

ב-10 באוקטובר פונתה בן נעים, שעברה חמישה חודשים קודם לכן ניתוח בכיס המרה, לבית החולים ברזילי. כשהיא ספוגת זיעה, התלוננה שאינה חשה בטוב, אך לדברי בני משפחתה, הצוות הרפואי לא התייחס לכאבים ברצינות. "האחות שאלה אותה: 'מה, עוד פעם באת?'", משחזר אחיה.

"אולי שריר תפוס"

במשך 17 שעות שכבה סימה במחלקה פנימית, בהן על פי הטענות, לא טופלה כראוי - כך נחשף לראשונה בעיתון "זמן הדרום". הצוות הרפואי, כך מספרים בני המשפחה, התעלם מפניותיהם ודחה את הבדיקות היסודיות, שייתכן והיו יכולות להציל את חייה.

"הרופאה נזפה בי: 'אתה לא רואה שאני עסוקה, אנחנו יודעים את העבודה שלנו. אל תגיד לנו מה לעשות", נזכר יעקב בזעם ומספר כי אחר הציע שאולי ומדובר בכלל בשריר תפוס. תוך זמן קצר הידרדר מצבה של סימה, היא איבדה את הכרתה ולבסוף נפטרה, מבלי שבני המשפחה קיבלו הסבר מספק. "הרופאה בישרה לנו: 'השתדלנו, אבל לא הצלחנו להבין מה גרם לה למות'", מספר האח הכואב.

מבית החולים ברזילי נמסר: "הנהלת המרכז הרפואי משתתפת בצערה של המשפחה ובודקת את המקרה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק