הפירסינג של בן ה-17 מהצפון נבלע בתוך הלשון

למד את הלקח בדרך הקשה: בן 17 מהצפון החליט שהוא רוצה לעשות פירסינג בלשון - וניסה לעשות זאת בעצמו. לאחר שהוריד את העגיל והכניס אותו שוב, הוא הובהל לבית החולים "העמק" בעפולה לצורך ניתוח חירום בהרדמה מלאה. הסיבה: העגיל נבלע בתוך הלשון הנפוחה ולא ניתן היה להוציא אותו

צילום ה-סי.טי שעשו לנער (ביה"ח "העמק" עפולה)

אל תנסו את זה בבית, אבל ממש: אורי (שם בדוי), נער בן 17 מהצפון, "לקח יוזמה" מסוכנת ביותר - והחליט לנקב בעצמו את לשונו, כדי להחדיר אליה פירסינג.

הנער קיבל את ההחלטה לפני כחודש מבלי להתייעץ עם הוריו או עם איש מקצוע, ניקב בעצמו את הלשון והכניס את העגיל אל תוך הנקב. "כבר בהתחלה הוא סבל מכאבים ואי נוחות, אבל חשב שזה יחלוף אחרי כמה ימים, והשאיר את העגיל בתוך הלשון", סיפרו היום בבית החולים "העמק" בעפולה, אליו בסופו של דבר הובהל הנער.

כעבור כמה ימים, בן ה-17 כבר התקשה באכילה ואפילו בדיבור. הוא החליט להסיר את העגיל עד שיחלוף הכאב. הפירסינג הוסר והכאבים פחתו, ואז החליט אורי לנסות ולהשיב את העגיל ללשון. אלא שאז העגיל נכנס אל תוך הלשון שהייתה נפוחה ומודלקת, ונעלם עמוק בתוך הלשון.

אורי סיפר על התקרית לאמו, שהבהילה אותו לחדר המיון. ד"ר מיקי פקר, רופא במחלקת אף אוזן וגרון שטיפל בנער, הסביר כי "הוא הגיע עם לשון מאד נפוחה ודלקתית, כשהעגיל, שהוא למעשה גוף זר, שקוע בתוך הלשון ולא ניתן לראות אותו בעין של אדם או אפילו לחוש בו במישוש. רק באמצעות הדמיית סי.טי יכולנו לדעת את המיקום, וברגע שהתקבלו תוצאות הסי.טי, היה ברור כי מדובר במצב חירום שמצריך ניתוח מיידי בהרדמה מלאה".

עגיל מזוהם באיזור לא מתאים לניקוב בלשון

הניתוח הצריך חיתוך עמוק מאוד של הלשון כדי להגיע לעגיל ולהוציא אותו. לאחר מכן אושפז בן ה-17 בטיפול נמרץ. לדברי ד"ר פקר, הלשון שהייתה נפוחה מאוד בגלל הזיהום, מתנפחת עוד יותר לאחר הניתוח. מדובר במצב מסוכן שעלול לגרום לחנק.

לדברי ד"ר פקר, המצב הזה נגרם כתוצאה מהכנסת עגיל מזוהם שלא עבר חיטוי כנדרש, אל איזור בלשון שאינו מתאים לפירסינג ולכן, ניתוח במצב זה הוא בלתי נמנע. "קרוב לוודאי שאורי יסבול מכאבים בלשון גם בימים הקרובים בשל הניתוח הגדול, אך לאחר מכן כבר יורגש שיפור ניכר בהרגשה", סיכם.

אמו של הנער סיפרה כי הייתה מופתעת והמומה מכך שאורי הצליח להסתיר ממנה את הפירסינג. מבית החולים היא קראה להורים להיות יותר ערניים למעשיהם של בני העשרה, שעלולים להיות מסוכנים ואפילו להסתיים באסון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק