2010: שנת בצורת שביעית ברציפות

מתייבשים: ראש רשות המים מזהיר היום כי ישראל עומדת מדי שנה בפני פחות ופחות מקורות מים. "לא רק הביקוש גדל, גם ההיצע קטן", אמר פרופ' אורי שני בדיון מיוחד בכנסת והוסיף: "אנחנו עושים המון טעויות, כל יום עושים טעויות"

ים המלח מתייבש. ארכיון (חדשות 2)

עוד שנה - עוד בצורת: ראש רשות המים, פרופ' אורי שני, אמר היום בדיון הוועדה לביקורת המדינה כי "השנה הולכת להיות שנה שביעית ברציפות של בצורת". פרופ' שני הוסיף, "היצע המים שלנו קטן, המחסור האקוטי במים בישראל נובע לא רק מזה שהביקוש גדל אלא שההיצע קטן, אנחנו כל הזמן עומדים בפני פחות ופחות מים".

הוועדה עסקה ביישום המלצות דוח ועדת החקירה הממלכתית בנושא ניהול משק המים בישראל. "לדבר רק על החלק הבירוקרטי מבלי להסתכל על התופעה האקלימית, לטעמי זה חסר. אנחנו עושים המון טעויות, כל יום עושים טעויות, אבל בסופו של דבר, משק המים הישראלי צולח את שנות הבצורת שלו בהצלחה, כולם מקבלים את המים שלהם", הוסיף פרופ' שני. דבריו הובאו באתר ערוץ 7.

יו"ר ועדת החקירה הממלכתית לנושא משק המים, השופט דן ביין, אמר בדיון, "הבעיה בנושא משק המים היא ביישום, לקבל החלטות זה יפה ובעבר התקבלו הרבה מאוד החלטת טובות על ידי הממשלה, אך חלק גדול מהן לא יושמו, אני מקווה שהפעם המצב יהיה שונה והן ייושמו. המבחן הוא בביצוע, אני מאוד שמח שההמשלה אימצה את רוב המלצות הוועדה ומקווה שבאמת יהיו תוצאות. נראה לי סביר שתוך שנה תהיה תוכנית אב למשק המים".

השר לתשתיות לאומיות, עוזי לנדאו, אמר בדיון כי "למשק המים אין כיום בעל בית אמיתי אחד, יש מספר משרדים, מספר שרים, שאף אחד מהם איננו יכול לכפות את המדיניות על האחרים ולקבל את מלוא האחריות על עצמו. כל אחד מהם חזק מספיק כדי לטרפד מדיניות של אחרים. אנחנו מכינים עם רשות המים תוכנית חירום ועומדים להגישה לממשלה בשבועות הקרובים, ונפעילה אם התחזיות של חורף שחון אכן יתממשו".

למה אצלנו שרב ובאירופה שלג?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק