הצצה למכשירי הרפואה של העתיד

מתברר שבעתיד הלא רחוק יהפכו שירותי הרפואה לנגישים הרבה יותר, ואנו נוכל לקבל את האבחון - בלי לצאת מהבית. שירותי בריאות כללית חשפו היום מספר פיתוחים שעשויים להקל על חיינו באופן משמעותי. למשל: מכשיר לבדיקת האוזן עם מסך, ששולח את צילום פנים האוזן לבדיקה ישירה אצל הרופא האישי

מהפכה בתחום הרפואה המקוונת? מכשירי רפואה חדישים צפויים בקרוב להציף את השוק ולגרום לנו לאבחן את המחלות שלנו בצורה נוחה ומדויקת יותר. בין הפיתוחים החדשים: מכשיר ביתי המצלם את פנים האוזן, מציג את התמונה על מסך LCD ושולח לאבחון אצל הרופא באופן אלחוטי.

מנהל הרפואה המקוונת של שירותי בריאות כללית, ד"ר יוסי בהגון, הציג את הפיתוחים החדשים היום במהלך טקס פרסי ה-webi2010. לדברי ד"ר בהגון, בעתיד הקרוב מאוד יתווספו אמצעים רבים שיאפשרו לחצות את הגבולות הפיזיים ולקבל תמונה מלאה על מצבו של המטופל גם כשהוא נמצא בבית.

אחד מהמכשירים החדשים שצפוי לצאת לשוק בקרוב הוא אוטוסקופ, מכשיר לבדיקת אוזניים שנועד לשימוש אישי של המטופל. ד"ר בהגון סיפר לחדשות 2 באינטרנט "למכשיר מסך LCD, והאם המחזיקה אותו פשוט מכניסה לאוזנו של הילד ומצלמת את עור התוף.

הנתונים נשלחים באופן אלחוטי לתיק הרפואי של הילד". לדברי ד"ר בהגון, הרופא שמקבל את התמונה יכול לקבל החלטה מושכלת, האם מדובר בדלקת אוזניים, ועל פי זה לקבל החלטה בנוגע לטיפול הרפואי, כאשר הילד כלל לא מגיע לבדיקה.

מכשיר נוסף שהוצג הוא סטטוסקופ לשימוש ההורים, אותו מצמידים לגבו של הילד המשתעל. המכשיר גם מקליט וגם מצלם את הקולות, והנתונים מועברים גם הם ישירות לרופא המשפחה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק