אחות תינוקות בבי"ח "מאיר" חלתה בצהבת A

הורים לתינוקות שנולדו בשבועות האחרונים בבית החולים "מאיר" בכפר סבא יזומנו לקבלת חיסון מיוחד, זאת לאחר שחיידק צהבת A אותר אצל אחות במחלקת התינוקות בבית החולים. אחיות משרד הבריאות עורכות "שיחות הרגעה" עם ההורים, ובבית החולים מנסים להרגיע: "נוקטים בכל אמצעי הזהירות האפשריים"

אחות נדבקה בצהבת A. אילוסטרציה (חדשות 2)

ביקרתם לאחרונה במחלקת התינוקות בבית חולים "מאיר" בכפר סבא? כדאי שתקבלו חיסון, משום שאחות במחלקה חלתה בצהבת זיהומית מסוג A - כך הודיע היום משרד הבריאות.

לאחר חקירה אפידמיולוגית שבוצעה במשרד הבריאות ובהתייעצות עם מומחים בתחום מחלת הכבד, הוחלט כי "על פי עיקרון הזהירות המונעת, יקבלו טיפול מונע התינוקות ששהו במחלקה בין התאריכים 7-13.10.10". בנוסף יחוסנו המבוגרים שטיפלו בתינוקות.

אחיות ממשרד הבריאות, מקיימות הערב שיחות אישיות עם משפחות התינוקות על מנת להרגיע אותן ולהסביר להן על הטיפול המונע. חיסונים במסגרת הטיפול המונע יבוצעו מחר , יום ו', בין השעות 8:30-12:00, במרפאות החוץ של בית החולים "מאיר" , בקומת הכניסה.

מבית החולים "מאיר" נמסר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי "אנו נוקטים בכל אמצעי הזהירות האפשריים, כולל כל פעולות המניעה. יש לנו שיתוף פעולה מלא עם משרד הבריאות".

דלקת כבד נגיפית (צהבת A) היא מחלה ויראלית הפוגעת בתאי הכבד. היא נפוצה ביותר בעולם השלישי ובמדינות מתפתחות, אולם בארץ ירדה באופן דרסטי שכיחות המקרים מאז הוכנס לשימוש החיסון נגד המחלה.