בעל חווה חשוד בהתעללות באיילים

זהו לא סרט של דיסני אלא מבצע הצלה שהסתיים בהצלחה במושב רישפון. פקחי רשות שמורות הטבע והגנים חילצו מהסגר בחווה פיראטית, איילים מזן נקוד וכן צבים וברבורים שחורים הידועים כחיות בר מוגנות. "חשוב לזכור כי מקומן של חיות אלו הוא בטבע", ציינו ברשות והוסיפו כי נגד בעל החווה יוגש בקרוב כתב אישום

העופר היתום ואמו (חדשות 2)

הצילו את "במבי" מהשבי: במבצע חילוץ לא רגיל שחררו אנשי שמורות הטבע והגנים איילים וחיות בר מוגנות אחרות שהוחזקו בחווה פיראטית במושב רישפון בשרון. עקבות של אייל נקוד מת בשטח שליד, עורר את חשדם של הפקחים שהוציאו מבית המשפט צו חיפוש במתחם החווה המדוברת. כעת מקווים ברשות הטבע למצות את הדין עם בעל החווה ולהגיש נגדו כתב אישום.

המבצע המשולב של הרשות עם משטרת הרצליה, שנערך בעקבות מידע מודיעיני, הביא למציאתו של אייל מזן נקוד, שנמצא מת מרחק מאות מטרים מחווה פיראטית שהוקמה ליד. במהלך החיפוש במקום נמצאו שני איילים נוספים וכן עשרה צבי יבשה ושני ברבורים שחורים, כולם חיות בר מוגנות שחל איסור להחזיקם ללא היתר.

און ולנסי, הממונה על האכיפה במחוז מרכז של רשות הטבע והגנים סיפר, כי "תנאי האחזקה של החיות בחווה היו ירודים וניכרת כי הייתה הזנחה, הן בתנאים הסניטריים והן בטיפול בחיות". ולנסי הוסיף כי הסיבה למותו של האייל שנמצא היא ככל הנראה בגלל שבעל החווה ניסה לחתוך את קרניו. "החשוד טען להגנתו בחקירה כי הוא הותקף על ידו", אמר ולנסי.

ברשות הטבע והגנים מקווים שבתום החקירה הם יצליחו למצות עם החשוד את הדין. "חשוב לזכור כי מקומן של החיות הבר אינו בפינות חי פיראטיות ופרטיות וכי הסחר בהן אסור בתכלית האיסור", ציין ולנסי. אל החווה אתמול הגיעו חמישה פקחים, מלווים בווטרינר הרשות כשאיתם ציוד הרדמה ששימש אותם להעביר את החיות למקום מבטחים הרחק מהסגר בו היו נתונות.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק