אהבה: הסם הטוב ביותר נגד כאבים

אהבה זה כואב? לא ממש. חוקרים בארצות הברית טוענים שדווקא הרגש שמייסר אותנו יותר מכל - הוא גם התרופה הטובה ביותר לכאבינו. המחקר מצא שהשפעת האהבה בשלבים הראשוניים של הקשר דומה לזו של מורפיום או קוקאין בשיכוך כאבים. האדם אינו חש דבר כאשר מכאיבים לו בחלקי גופו השונים כשהוא מרוכז באדם האהוב עליו

אהבה היא משכך הכאבים הטוב בעולם (חדשות 2)

"כל מה שאתם צריכים זו אהבה": המשפט האלמותי של הביטלס מקבל חיזוק מדעי. חוקרים מאוניברסיטת סטנפורד בארצות הברית טוענים שהתשוקה שנחוות בשלבים הראשונים של מערכת יחסים משככת כאבים בדומה למורפיום או קוקאין.

החוקרים הראו לנחקרים צילומים של האהבה הטרייה שלהם והניחו מכשיר הגורם לכאב על ידיהם. בדיקת MRI חשפה שלאחר צפייה בתמונות, הוקלו באופן משמעותי תחושות הכאב של המשתתפים במחקר. השפעה זהה נצפית כשנותנים לפצועים משככי כאבים חזקים. לצפייה בתמונות של חברים אחרים או מכרים לא הייתה כלל השפעה.

"בני אדם הנמצאים בשלב מלא התשוקה של האהבה עוברים שינויים משמעותיים במצב רוחם ומשנים את חווית הכאב שלהם", אמר החוקר ד"ר שון מקי. "היו נחקרים שהרגישו אופוריה. הם היו אנרגטים וחשבו באופן אובססיבי על אהוביהם", הוא הוסיף.

החוקים חושדים שהמצב המיוחד נגרם כתוצאה מהפרשה מרובה של חומר הנקרא "דופמין" במוח, כך מפרסם הבוקר העיתון "הארץ". מסלולי הדופמין במוח ידועים כבעלי קשר להתמכרויות, שיכוך כאבים והרגשת חוויות מהנות.

החוקרים סיכמו כי: "נראה כי האהבה קשורה להיבטים פרימיטיביים במוח, ומפעילה מבנים קדומים שיכולים לשתק כאב אפילו בעמוד השדרה".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק