סתיו 2010: היכונו לשיא החום - השבוע

סוף השבוע היה חם מאוד, אבל נראה שזו רק תחילת המגמה: הטמפרטורות יישארו גבוהות מהרגיל - אבל השיא עוד לפנינו: השינוי האמיתי במזג האוויר יחל ביום שני בלילה, אז יחל שרב - כך שאם תכננתם להשתמש במטריות, סביר להניח שהן ישמשו אתכם יותר כשמשיות. צפו בתחזית מזג האוויר להמשך השבוע

עוד בבית הספר היסודי למדנו שבעונות המעבר מזג האוויר הפכפך: פעם קר פעם חם. אבל בניגוד למה שלמדנו, עושה רושם שמזג האוויר בסתיו השנה הוא פעם חם ופעם חם מאוד. למרות שהשבוע יהיה גם שרב וגם נעים, הקרירות הסתווית המיוחלת לא מגיעה בקרוב.

החדשות הטובות הן שמחר מזג האוויר יהיה עוד סביר ביחס למה שמצפה לנו בהמשך השבוע. למרות שממשיך להיות חם מהרגיל בשלוש עד חמש מעלות, אפשר למחות את הזיעה מהמצח ולהגיד שלזה כבר התרגלנו. הטמפ' יעלו במעלה עד שתיים ויהיה בהיר.

אמצע השבוע- השרב חוזר

השינוי האמיתי יתחיל ביום שני בלילה, אז ייעשה יבש והטמפרטורות ינועו סביב 24 מעלות בהרים ובאזור החוף. ביום שלישי נתעורר ליום חם ויבש, שייעשה שרבי בהדרגה. גם בחוף יהיה חם ויבש. אם זה לא יגרום לכם לגעגועים לחורף, ברביעי יהיה חם עוד יותר, וגם אבק ואובך יצטרפו לחגיגה.

לפני שהשרב יישבר אחה"צ ברביעי, מד-החום יראה 41 מעלות בבאר שבע, 37 מעלות בתל אביב, 38 מעלות ברחובות, 33 מעלות בצפת, 35 מעלות בירושלים ובקצרין ולא פחות מ 37 מעלות בעפולה.

לאחר הבשורות בחמות האלו, נספר לכם שסוף השבוע יהיה נוח (באופן יחסי כמובן) הטמפרטורות יירדו ביום חמישי באופן משמעותי וההקלה תימשך גם בסוף השבוע. ביחס לשיא השרב, מדובר ב-10 מעלות פחות, אבל עדיין לא צפויה מנה של גשם. לאלו מכם שתוהים מה ללבוש בימים אלה, נאמר שתוכלו להסתובב בחולצות קצרות במהלך היום. אם תבחרו לקחת מטרייה - היא תוכל בשנייה להפוך ליופי של שמשיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק