שלומי הצב חזר לים - ללא סנפיר

ניצחון צב הים: שלומי הצב נמצא על ידי מתנדבים לאחר שהסתבך בתוך רשת דיג. סנפירו נכרת, ונמק החל לכרסם בגופו. אך מוצאיו לא הרימו ידיים והביאו אותו למרכז להצלת צבי ים, שם טיפלו בו הווטרינרים במסירות והשיבו אותו לאיתנו. אתמול הוא שוחרר בחזרה למים, כשהוא מצליח לשחות על אף נכותו

שוחרר לאחר שיקום (חדשות 2)

סוף טוב הכל טוב: לאחר חצי שנה של טיפול ושיקום, שלומי הצב, שנמצא פצוע בחוף הרצליה, שוחרר אתמול לים התיכון ושב הביתה. "הצב ככל הנראה נפגע כאשר הסתבך ברשת דייגים או חוט דיג", הסביר יניב לוי, מנהל המרכז להצלת צבי ים של רשות הטבע והגנים.

אנשי הביטחון של חוף הרצליה ומפקח של המשרד להגנת הסביבה, מצאו את שלומי בחודש אפריל האחרון, לאחר שנפלט לחוף. שלומי, צב ים חום בוגר, נלקח לטיפול כשהוא פצוע קשה בגפיו, סובל מתת משקל ובמצב גופני ירוד.

אנשי המרכז להצלת צבי ים אספו את שלומי למרכז ההצלה, שם גילו כי אחד מסנפיריו נכרת בעבר - פציעה ממנה החלים כבר, ובנוסף אחד מסנפיריו האחוריים כרות חלקית ועם נמק מתקדם, פציעה חדשה וקשה במיוחד. צוות המרכז החל מיד לטפל בשלומי במטרה לייצב את מצבו הכללי בטרם יתחילו בשיקום הסנפיר.

למרות הנכות: שלומי שוחרר חזרה לים

לשמחת המתנדבים במרכז החל הצב לאכול בכוחות עצמו כבר לאחר יום של טיפול אנטיביוטי. במהלך השהות במרכז הוא העלה כמעט מחצית ממשקלו ומצבו הלך והתחזק. למרות המוגבלות של חיסרון 2 גפיים, שלומי הוכיח במהלך תקופת השיקום כי הוא מסוגל להסתדר גם במצבו החדש, ועל כן התכנסו אתמול אנשי מרכז ההצלה והמצילים של שלומי, ושחררו את הצב המשוקם חזרה לים התיכון.

יניב לוי, מנהל המרכז להצלת צבי ים של רשות הטבע והגנים אמר כי "ככל הנראה הצב נפגע כאשר הסתבך ברשת דייגים או חוט דיג, כאשר סנפיר הצב מסתבך בחבל ניילון הוא ניסה לשחרר את עצמו, אך כל תנועה רק החמירה את הפגיעה עד למצב שבו הסנפיר נכרת ממש".

לוי הוסיף וסיפר כי "במרכז ההצלה למד שלומי לתקן עם גפיו את התנועה במים כך שתחפה על היעדר הגפיים ואנחנו מקווים שלמרות הקשיים- לא נזכה לראות את "שלומי" חוזר למרכז".

במידה ונתקלתם בצב ים על החוף (חי או מת) אנא דווחו למוקד 6911* ואנשי המרכז להצלת צבי ים של רשות הטבע והגנים יגיעו אליכם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק