אין "חגיגת"? הכירו את ה"מבסוטון" - הסם החדש של הפיצוציות?

האם הלהיט החדש בפיצוציות באזור המרכז הוא למעשה סם מסוכן? במשטרה בודקים בימים אלו מוצר חדש שהחל להיות משווק בפיצוציות ונקרא "מבסוטון". המשתמשים בו מדווחים על אפקט זהה לזה שמתקבל מהשימוש במריחואנה, ונכון לעכשיו - אף אחד לא יודע להגיד מה הוא מכיל. המוצר החדש נמכר תחת התיאור: "חליטת צמחים טבעית"

האם ה"מבסוטון" יחליף את ה"חגיגת"? (חדשות 2)

משרד הפנים אמנם עובד קשה כדי להוציא את סמי הפיצוציות מחוץ לחוק, ובראשם סם ה"חגיגת", אבל נראה ש"יצרני האשליות" באזור המרכז כבר הצליחו למצוא, פעם נוספת, דרך לעקוף את החוק. הבוקר מדווח עיתון מעריב על הלהיט החדש שכובש את המסיבות בתל אביב - ה"מבסוטון".

ה"מבסוטון" נמכר בשקיות ניילון קטנות המגיעות בשני צבעים, מחירו נע בין 50 ל-100 שקלים והוא מוצג כ"חליטת צמחים טבעית וארומטית". במשטרה עוד לא הצליחו להחליט אם הוא עונה על הקריטריונים של סם אסור, ולפיכך עדיין לא מגבילים את הפצתו. עם זאת, לא מן הנמנע כי בהמשך, אם יוכח שמדובר בסם מסוכן, יחל מבצע אכיפה להורדתו מהמדפים.

ככל הנראה, נבחר השם של ה"חומר" החדש לא במקרה. גם ה"חגיגת", שמכיל את החומר הממכר קטינון, נמכר בתחילה תחת השם "מבסוטון", אך בהמשך שינה את שמו. כעת ינסו לבדוק במשטרה אם גם החומר החדש מכיל חומרים זהים שהוצאו מחוץ לחוק.

המשטרה: "מנסים לברר מה החומר מכיל"

מבחינת המוצר החדש עולה כי הוא נראה כמו מריחואנה והמשתמשים בו טוענים כי יש לו אפקט זהה לזה שמתקבל בצריכת מריחואנה או חשיש. עם זאת, מאחר שהוא טרם סווג כסם מסוכן, בעוד שהמשתמשים במריחואנה הסובלים מיובש בשוק מודעים להשפעות הסם ולמרכיביו הטבעיים, לגבי תחליף ה"מבסוטון" אין להם כל דרך לדעת אלו חומרים טבעיים או כימיים הוא מכיל ומהי השפעתם הפיזית והנפשית.

"אין לסם הזה ריח או טעם שיכול להסגיר חומרים אסורים בפקודת הסמים", אמר קצין בכיר בימ"ר תל אביב למעריב. "כרגע החומר הזה נבדק במעבדות שלנו ואנו מנסים לברר מה באמת הוא מכיל", הוסיף הקצין.

בינתיים, לפחות עד שייקבע מעמדו של ה"מבסוטון", החליטו המשווקים לפיצוציות להדביק על אריזתו מדבקה שעליה נכתב כי השימוש בחומר הוא מגיל 20 ומעלה. יחד עם זאת, החליטו המשווקים גם להוסיף הערה נוספת, שתדגיש את מעמדו של המוצר - "לא בפקודת הסמים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק