כמעט חצי מהישראלים בעלי עודף משקל

מפותחים אבל משמינים: ארגון המדינות המפותחות, ה-OECD, מפרסם דוח מיוחד על תופעת עודף המשקל והשמנת היתר. השמנים בעולם הם המקסיקנים והאמריקנים, הרזים ביותר הם הדרום קוריאנים והיפנים. ישראל מעט יותר "רזה" מהממוצע העולמי

מפותחים אבל שמנים. אילוסטרציה (AP)

הולכים ומשמינים: דוח של הארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי (OECD) קובע כי שיעורי עודף המשקל הוכפלו ואף שולשו ברוב המדינות המפותחות בעולם. הדוח בדק גם את תופעת השמנת היתר - obesity.

מקסיקו וארה"ב מובילות את רשימת עודף המשקל. במקסיקו לא פחות מ-70% מהאוכלוסייה הבוגרת - שמנים מדי. ארה"ב מיד אחריה עם 68% מהמבוגרים אשר מוגדרים "בעלי עודף משקל".

אחרי מקסיקו וארה"ב נמצאות ניו זילנד, אוסטרליה, בריטניה, אירלנד, קנדה, צ'ילה ואיסלנד. בכולן שיעור עודף המשקל באוכלוסייה הבוגרת הוא מעל ל-60%. המדינות שסוגרות את הרשימה הן קוריאה הדרומית ויפן, עם 31% ו-24% בהתאמה. בישראל שיעור עודף המשקל במבוגרים עומד על 48% - 2% "רזה" יותר מהממוצע העולמי.

14% השמנת-יתר בישראל

את רשימת השמנת-היתר מובילה הפעם ארה"ב עם 34%, ואחריה מקסיקו. ישראל עם 14% השמנת-יתר, כאשר הממוצע עומד על 16%. גם את הרשימה הזו סוגרת יפן עם 3% בלבד.

בדוח המיוחד נכתב כי למרות הפערים הגדולים בין המדינות השונות, בכולן גדלו אחוזי ההשמנה. בקרב הילדים, אחד משלושה סובל מעודף משקל. הארגון מזהיר כי אנשים שסובלים מהשמנת-יתר קיצונית מתים 8-10 שנים מבעלי המשקל הנורמלי, בדומה למעשנים, והם עשויים לפתח מחלות כמו סוכרת, מחלות כלי דם וסרטן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק