280 אלף מטיילים - 40 טון אשפה

עשרות אלפים לא נרתעו מהגשם שירד בבוקר ומגל החום שבא בעקבותיו ופקדו את השמורות והיערות בכל הארץ. 80 אלף איש ביקרו ביערות קק"ל ו-200 אלף טיילו בשמורות הטבע ובגנים הלאומיים. הצד השלילי: בקק"ל מעריכים כי עד מחר בבוקר ייאספו 40 טון אשפה שהישראלים השאירו מאחור

מטיילים ומלכלכים. ארכיון (חדשות 2)

סוף השבוע שפתח את ימי חול המועד הוציא מהבית עשרות אלפי בני אדם. כ-80 אלף איש בחרו לבלות את השבת באתרי קק"ל, למרות החום הכבד השורר ברחבי הארץ והגשם שירד בבוקר.

כ-200,000 מטיילים נוספים בחרו הגיעו לביקור בשמורות הטבע ובגנים הלאומיים. מרשות הטבע והגנים נמסר כי כ-70 אלף מבקרים הגיעו לשמורות ולגנים שהם אתרים מוסדרים של הרשות, ועוד כ-130 אלף מטיילים יצאו לשמורות ולגנים שבשטחים הפתוחים.

ואיפה בחרו הישראלים לבלות? האתרים הפופולאריים הם יער בית קשת, יער לביא, פארק קריית אתא ופארק רמות מנשה שבצפון, במרכז יער בן שמן ופארק קנדה. בדרום טיילתם ביער המלאכים-שחרייה ובקרן הקיימת מדווחים כי כמעט מתחת לכל עץ ישבה קבוצת מטיילים.

בשל תנאי מזג האוויר הלא נעימים במיוחד בגליל העליון, גשם שירד בבוקר ומיד אחריו גל חום, תנועת המטיילים הייתה דלה יחסית. רק כ-2,000 איש הגיעו לאגמון החולה לצפות בנדידת הציפורים, דרכי הנוף ביער ביריה משכו מטיילים בכמות מועטה במיוחד.

לעומת זאת, מטיילים ומבקרים רבים פקדו את יערות הגליל המערבי, הגליל התחתון והגלבוע. המונים מילאו את פארק גורן ופארק קרית אתא, את יער לביא, ויער בית קשת. סך הכול כ-25,000 מטיילים ביקרו היום בצפון.

במרכז הארץ אלפים הגיעו ליער חורשים, חניוני עין השופט ופארק רמות מנשה. היערות שקקו חיים וביער בן שמן ובפארק קנדה רבים הגיעו לבלות את השבת. בסך הכול 40 אלף מבקרים ניצלו את השבת במרכז.

בדרום תנועת המטיילים הורגשה בעיקר ביער המלאכים-שחרייה. יואב סעד ממחלקת החינוך באזור הדרום בקק"ל, מסר בהתלהבות, כי "המחזה היה מרנין, היער שקק חיים, כמעט מתחת לכל עץ ביער ישבה קבוצת אנשים". בדרום ביקרו היום כ-15,000 מטיילים סך הכול.

אמנם בקק"ל שמחים על המבקרים הרבים שפוקדים את היערות, אבל היערנים מדווחים כי גם היום ציבור המטיילים אינו מקפיד על ניקיון האתרים ומעריכים כי עד מחר בבוקר ייאספו כ-40 טון אשפה מאתרי קק"ל ברחבי הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק