מחקר: גברים לא שמים לב לנעלי עקב

נשים מוציאות הון תועפות על נעלי עקב, בין היתר על מנת למשוך את תשומת הלב של בני המין השני. אם זו המטרה שלך - כנראה שנכשלת: מחקר חדש שנערך בבריטניה מגלה כעת שמרבית הגברים כלל לא שמים לב האם אישה השקיעה בעקבים - או בחרה ללכת בנוחות עם נעליים שטוחות

אפשר להגיד שלום לסטילטו הלא נוחות?אם אתן נועלות עקבים משום ש"גברים מתים על זה", אז ככל הנראה אתן מבזבזות את זמנכן וכספכן: מחקר חדש מגלה שגברים כלל לא שמים לב אם נשים נועלות עקבים.

המחקר בנושא נעלי העקב באוניברסיטת נורת'אומבריה בבריטניה הוא חלק ממחקר-על שעוסק במשיכה בין המינים. החוקרים, בראשם עומדים הפסיכולוג המהפכני ד"ר ניק נווה והחוקר כריסטופר מקארתי, בחנו את הסימנים שבני אדם שולחים לזולתם בעת תנועה, כמו הליכה או ריקוד.

"כולם נמשכים לאנשים אחרים ויצירת קשרים היא מאוד חשובה לבני האדם", אמר ד"ר נווה, "אך מציאת בן זוג והבאת ילדים לעולם, אלו ההחלטות החשובות ביותר שאנו עושים ומבחינה מדעית אנו יודעים על כך ממש מעט".

עזבי את הסטילטו, לכי על סניקרס

ד"ר נווה הוסיף והסביר כי המחקר בחן אם השוני במראה הגוף בעזרת העקבים, כמו האשליה של רגליים ארוכות יותר או ישבן בולט יותר, משגר מסר שיכול להשפיע על גבר. החוקרים בחנו נשים בגילאים 18 עד 35 ואילו סימנים הן שולחות לגברים כשהן הולכות עם עקבים ובלעדיהם.

אז נשים אומנם מוציאות הון תועפות על נעלי עקב ומקריבות את הנוחות שלהן רק בכדי להיראות טוב יותר, אך תוצאות המחקר מצביעות באופן חד משמעי על כך שגברים כלל לא יכלו להבחין אם אישה נעלה עקבים בעת שהלכה. בשורה התחתונה: עזבי את הסטילטו, לכי על סניקרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק