יולדת: רופא תקף אותי מינית בעת צירים

יולדת טענה שרופא מיילד תקף אותה מינית בעת הצירים, ממש רגעים לפני הלידה. למרות העדות המפורטת שמסרה וההאשמות הקשות, החליטה הפרקליטות לסגור את התיק. "בכל יום שהוא הולך לעבודה, אני מרגישה כאילו אני נאנסת מחדש", מספרת היולדת, וכנראה שהמאבק שלה עוד לא נגמר

יולדת שהגיעה לאחד מבתי החולים במרכז הארץ כדי ללדת ילדה הרביעי טוענת כי הותקפה מינית על ידי הרופא המיילד, וכל זאת במהלך הצירים, רגע לפני הלידה. למרות הטענות הקשות של היולדת, החליטו בפרקליטות לסגור את התיק מחוסר ראיות.

"לא האמנתי שאני נמצאת בסיטואציה הזאת", נזכרת מירב (שם בדוי), מי שעברה את החוויה הקשה. "לקח לי כמה שניות להבין שזה לא עוד חלום", היא מוסיפה. ההפתעה של מירב מהמעשים הייתה עצומה, וזאת לאור שהעובדה שאותו רופא כבר יילד את שלושת ילדיה הקודמים, אך לא נהג כך בעבר.

את הלידה האחרונה היא ככל הנראה לא תשכח מעולם, ולא מהסיבות האחרונות. "בשלב מסוים הבנתי שהידיים שלו כבר לא מבצעות סתם עוד בדיקה", היא אומרת.

התנשפויות וגניחות? הרופא טוען שהוא סובל מקשיי נשימה

לאחר החוויה הטראומטית שעברה, ביקשה מירב להשתחרר מוקדם יותר מבית החולים, ואז גם פנתה למרכז לסיוע לנפגעי תקיפה מינית ולמשטרה. "בחדר הלידה יחסי האמון מאוד גדולים ולכן גם הפגיעה גדולה יותר", מסבירה עו"ד כרמית קלק חלמיש מהמרכז לסיוע לנפגעי תקיפה מינית.

מירב מסרה עדות ארוכה ומפורטת על המעשים, בעקבותיה זומן הרופא לחקירה. "את ההתנשפויות והגניחות היא תירץ בקשיי נשימה שהוא סובל מהם, אבל אני לא זוכרת אותו מתנשף לאורך כל השנים שאנחנו מכירים", טוענת מירב.

"אני מרגישה כל יום כאילו אני נאנסת מחדש"

במשטרה העבירו את התלונה לפרקליטות מחוז המרכז, שם הוחלט לסגור את התיק. החלטה זו ממחישה את אחת הבעיות הגדולות של נפגעות המין בישראל - העובדה כי 60% מתיקי עבירות המין נסגרים בפרקליטות מחוסר ראיות.

"זה שבר אותי. כל יום שהוא קם לעבודה, עבריין מיני שעובד כרופא נשים, ואני לא מצליחה להעיר את הציבור - אני נאנסת מחדש", אומרת מירב. "זה מחזיר אותי שוב למקום החלש והוא נמצא במקום החזק", היא מוסיפה בצער.

מהפרקליטות נמסר בתגובה לפרסום כי "לאחר עיון מדוקדק בחומר החקירה הגיעה הפרקליטות למסקנה שאין די ראיות להוכחת ביצוע עבירת מין במידת הראייה הנדרשת בפלילים". ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "חומר החקירה הועבר לבדיקת נציב קבילות הציבור אשר יחליט אם יש מקום להמשך טיפול".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק