תביעת ענק נגד יצרנית מגה גלופלקס

תביעה ייצוגית על סך של כמיליארד שקלים הוגשה נגד חברת טעם טבע אלטמן המשווקת את תוסף המזון "מגה גלופלקס". הטענה היא שבניגוד לפרסומים, המוצר לא בונה את הסחוס אלא רק משכך כאבים. מחברת טעם טבע אלטמן נמסר בתגובה: הוכח כי התרופה יעילה. האם לגוף אכן יש חלקי חילוף?

מגה גלופלקס - לגוף יש חלקי חילוף? (חדשות 2)

בשנים האחרונות ראינו והאזנו למסע פרסום אגרסיבי של תוסף מזון בשם "מגה גלופלקס", המיועד לסובלים מכאבי פרקים. בעלי החברה הדגישו במהלך הפרסומות כי תוסף המזון בונה את הסחוסים שבגופנו - אך עדות מטעם החברה מעלה חשד שמדובר בתוסף מזון שפועל לשיכוך כאבים בלבד.

בית המשפט המחוזי בת"א העניק אישור לדון בתביעה ייצוגית על סך של כמיליארד כנגד חברת "טעם טבע אלטמן תרופות", בטענה שבפרסומיה ישנה הטעיה של הציבור. התובעים טוענים כי למרות שרכשו את תוסף המזון וצרכו אותו באופן קבוע, הם לא נרפאו ממחלת הפרקים ממנה סבלו.

העדות ששינתה את התמונה בתיק הזה, הייתה דווקא של גורם מטעם החברה. ד"ר רונן דבי קבע כי כשאין סחוס - לא ניתן לבנות אותו - עדות שהביאה את בית המשפט לקבוע כי חברת אלטמן הטעתה את הצרכנים. נכון לעכשיו, חייב בית המשפט את חברת "טעם טבע אלטמן" לשלם לתובעים הוצאות משפט בסך 137 אלף שקלים.

מחברת טעם טבע אלטמן נמסר בתגובה: בית המשפט אינו מטיל ספק שיש למוצר תועלת והוא קובע שהתרומה שלו מתבטאת בהפחתת הכאב ובשיפור טווח התנועה של המפרק שזו הסיבה שבגינה נרכש המוצר על ידי ציבור הרוכשים.

עוד נמסר כי מבדיקה שנעשתה ישנם 79% מהאורתופדים בישראל שממליצים על שימוש בתרופה. כמו  מדגישים בחברה כי מגה גלופלקס הינו מוצר וותיק ולאורך השנים צבר עשרות אלפי עדויות של לקוחות אשר דיווחו על שיפור באיכות חיים.

בנוסף, לדברי גורמים רכיבי מגה גלופלקס הינם אבני הבניין של הסחוס ולכן מעבר להיותם מפחיתי כאב ומגדילי טווח תנועה (כפי שקבע בית המשפט) יש לרכיבים אלה גם תפקיד ביולוגי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק