כרס בירה? כוס ביום עוזרת בהרזיה

החדשות הטובות: אם עד היום נמנעתם מכוס הבירה האהובה שלכם כשרציתם לרדת במשקל, היום אפשר לחזור ולשתות אותה היישר מהחבית. מחקר חדש מגלה כי צריכה של כוס בירה ביום עוזרת מאוד בירידה במשקל, ובעלת השפעה חיובית על מערכות נוספות בגוף. החדשות הרעות הן שזה עובד רק אצל נשים. לחיים ליידי'ס

בירה לבנה מפחיתה את הסיכוי להשמנה (חדשות 2)

כרס בירה? לנשים בירה דווקא עוזרת להוריד במשקל. מחקר שנערך באוניברסיטת בוסטון בארצות הברית קובע כי שתייה מתונה של בירה לבנה מפחיתה משמעותית את הסיכוי להשמנה, במיוחד בקרב נשים.

המחקר עקב במשך כמעט 13 שנים אחרי 19,200 נשים אמריקאיות בריאות בסביבות גיל 40 שסבלו מהשמנה ובעיות בריאותיות אחרות. הנשים שהקפידו על צריכה מתונה של בירה לבנה הפחיתו בלא פחות מ-61% את הסיכוי שלהן להשמין.

עורכי המחקר סבורים כי ההשפעה החיובית של בירה לבנה על במשקל, קשורה לתהליך חילוף החומרים שמתרחש בגוף האישה כאשר היא צורכת בירה. מחקרים קודמים כבר הראו כי צריכת אלכוהול מעלה באופן משמעותי את חילוף החומרים אצל נשים. הבשורה המרה היא דווקא לגברים, שעבורם ההשפעה על חילוף החומרים מינורית.

אז כמה כדאי לשתות? הכמות המומלצת לנשים היא כוס אחת ביום. ומלבד העזרה בשמירה על המשקל, יש בבירה הלבנה יתרונות נוספים. היא מכילה נוגדי חמצון הידועים בתרומתם לעיכוב הזדקנות הגוף, ומורידה את הרגישות לאינסולין שמהווה גורם סיכון לסרטן.