מחקר: ויטמין B מונע אלצהיימר

מדענים מבריטניה הצליחו להאט את התקדמות מחלת האלצהיימר ומחלות מוח נוספות בעד 50%. התוצאה המדהימה התקבלה לאחר שהנחקרים צרכו במשך שנתיים כמויות גדולות של ויטמינים מקבוצה בי מידי יום. מדובר בבשורה של ממש לחולי המחלה שעד היום נחשבה כמעט חשוכת מרפא. התרופות המוצעות היום מצליחות רק להאט במעט את התקדמותה

האם יש תקווה לריפוי כמה המחלות הנוראיות ביותר? חוקרים מאוניברסיטת אוקספורד באנגליה גילו כי ויטמין בי יכול למנוע את אובדן הזיכרון הנלווה למחלת האלצהיימר ולמחלות זיכרון ועצבים נוספות.

המחקר הראה כי מנות גדולות של ויטמינים מקבוצה בי שנלקחות מידי יום, יכולות להוריד בחצי את שיעור ההצטמקות של המוח שגורם לליקויים הקוגניטיבים ואובדן הזיכרון. החוקרים בחנו במשך שנתיים קבוצה של 168 מתנדבים שקיבלו ויטמין בי 6, בי 12 וחומצה פולית. הניוון של תאי המוח של המתנדבים הואט ב30%, ובעד 53% במקרים מסויימים.

חברות תרופות רבות כבר השקיעו כסף בהמשך מימון המחקר, ויש סיכוי רב שכבר בשנה הקרובה נזכה לראות פיתוחים של תרופות המתבססות על קבוצת הויטמינים. "התוצאה שקיבלנו מדהימה. התוצאות הרבה יותר מדהימות ממה שחשבנו", אומר פרופסור דייוויד סמית מעורכי המחקר. "חשוב למיין שלא מומלץ לקחת מינון יתר של ויטמין בי", הוא מזהיר.