מדענים ישראלים פיתחו טיפול לאיידס

פריצת דרך בחקר האיידס: מדענים ישראלים הצליחו לפתח טיפול ייחודי שגורם לתאים הנגועים בנגיף האיידס להשמיד את עצמם. הפיתוח המהפכני מבוסס על תהליך טבעי של הגוף האנושי, שמוגבר בצורה מסיבית. לאחר שנרשם פטנט, החוקרים מחפשים כעת מימון להמשך המחקר, שנותן תקווה ליותר מ-30 מיליון חולים ברחבי העולם

פריצת דרך בחקר האיידס (חדשות 2)

גילוי מהפכני במאבק באיידס: חוקרים מהאוניברסיטה העברית הצליחו לראשונה בעולם להשמיד תאים שהיו נגועים באיידס, מבלי לפגוע בתאים הבריאים. בעוד הטיפול הנוכחי מצליח רק לעכב את המחלה, כעת יש תקווה שיום אחד יהיה ניתן לרפא אותה לחלוטין.

המחקר שפורסם בכתב העת "AIDS Research and Therapy" ופורסם הבוקר בעיתון הארץ, מתאר כיצד הצליחו החוקרים להעלים תאים נגועים מתרביות. הטיפול מבוסס על הגברת השלב בתהליך ההדבקה בו מוחדר החומר הגנטי של נגיף האיידס לתא האנושי. על ידי הגברה מסיבית של התהליך, התאים האנושיים מפעילים מנגנון טבעי של השמדה עצמית.

"הטיפול שפיתחו הופך ליעיל כאשר הוא ניתן עם הקוקטייל התרופתי הקיים", מסביר החוקר אברהם לויטר מהמכון למדעי החיים באוניברסיטה העברית לעיתון "הארץ". "התרופות הרגילות הורגות את הנגיף שנכנס לגוף בעת ההדבקה, והטיפול החדש מאפשר הרג של התאים שכבר נגועים", הוא מוסיף.

תוצאות המחקר מראות שהטיפול הוביל להיעלמותם של התאים הנגועים בתוך שבועיים. "התאים לא שבו לתרביות, כך שניתן להסיק שהם הושמדו, התפוגגו ונעלמו מהתרבית", מסבירים החוקרים.בשלב זה מחפשים החוקרים שותף עסקי שיזרים כסף נוסף לחקר התהליך. בעולם חיים 33.4 מיליון נשאי איידס, שהפיתוח הנוכחי מהווה פריצת דרך משמעותית עבורם.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק