חיפה: עירוי משומש הוכנס לווריד של חולה

רשלנות חמורה בבית החולים "בני ציון" בחיפה: חולה מבוגר חובר בטעות לעירוי של חולה אחר שנפטר מדלקת זיהומית בכבד. רק בעוד כחודש ייוודע האם החולה נדבק בנגיף. בית החולים בתגובה: "ערכנו לחולה בדיקות דם, הסבירות שנדבק היא נמוכה"


רשלנות חמורה של אחות בבית חולים "בני ציון" בחיפה גרמה לכך שלחולה מבוגר ששכב במיטה במחלקה הפנימית חובר בטעות העירוי של חולה אחר ששכב סמוך אליו, כך מפרסם הבוקר "ידיעות אחרונות".

חולה שאושפז עקב קוצר נשימה סבל מכיב קיבה, אולקוס, שהה במחלקה כבר שמונה ימים והיה נראה כי הוא מתאושש. במהלך אשפוזו נפטר חולה אחר ששכב לידו לאחר שסבל מדלקת הכבד המוכרת כצהבת מסוג C. הנפטר פונה מהחדר בו שהה אך סט העירוי שנשלף מזרועו חובר בטעות לזה של חולה האולקוס.

כשהתגלתה הטעות הנוראית מיהר הצוות הרפואי לערוך בדיקות דם לאיתור הנגיף המסוכן שהוחדר ברשלנות לדמו של החולה. כעת מתברר שרק בעוד מספר שבועות ניתן יהיה לדעת האם הוא נדבק. "שימוש חוזר בשקית עירוי בה יש מגע קרוב עם דמו של אדם הוא סכנה פוטנציאלית להעברת מגוון של זיהומים קשים ואף קטלניים ביותר. לא יעלה על הדעת שבבית חולים מודרני שכזה תתרחש תקלה מסוג זו", אמר מומחה בכיר למחלות זיהומיות שהעדיף לא להזדהות בשמו.

מדוברות בית החולים נמסר בתגובה למקרה, כי "אמנם ישנו חולה שנחשד כי נדבק בהפטיטיס C, אך הסבירות לכך נמוכה. בשלב זה הבדיקה להימצאות הנגיף היא שלילית. מטעמי זהירות ועל פי הפרוטוקול הוזמן החולה לבדיקת דם חוזרת בעוד כחודש על מנת לשלול סופית את החשד להידבקות. בית החולים ימשיך לפעול על פי כל הנהלים המקובלים".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק