עמית קדוש החלימה מהסרטן וחוזרת ארצה

בשנתיים האחרונות ליווינו מרחוק את מאבקה של עמית קדוש בת ה-8 במחלת הלוקמיה. בסוף השבוע, בבית החולים באמריקה, המאבק הוכרע - לטובת עמית, שפגשה את הרופא שאמר לה באופן רשמי שהיא בריאה. עמית חייכה הרבה בשנתיים האלה, אבל עכשיו זה חיוך של ילד בריא

שנה שלמה מחכה עמית קדוש לאחר הצהריים הזה, לרגע שבו ד"ר פרסהרד מבית החולים "דיוק" בצפון קרוליינה יסרוק את גיליון הבדיקות שלה.

"הכול יוצא מן הכלל", אומר הרופא להוריה הנרגשים של עמית. "הריאות שלה במצב מצוין". עמית בריאה, מסביר הרופא, הילדה בת ה-8 שחלתה בסרטן הדם לפני שנתיים, שבגופה הושתלו תאי גזע מדם טבורי, שעברו חודשים ארוכים מאוד של מאבק עד שברור היה שהשתל נקלט, יכולה עכשיו לחזור לחיים רגילים, לקטנות המתוקות שעושות את החיים.

"בדרך כלל היא מבקשת, אני לא יודעת אם זה עדיין בעונה, אבל מותר לה לאכול תותים וענבים?", שואלת אמה של עמית. "כן", עונה הרופא. עמית מיד מגיבה בצהלות שמחה. עמית עצמה שואלת, "וסלמי? מותר לי לאכול סלמי?" ונענית בתשובה חיובית.

עמית מארה"ב: "תודה על כל העזרה"

עכשיו עמית רוצה לטעום מהכול, כל מה שאסור היה בגלל המחלה. בדרך לסופר, אביה שואל אותה מה תרצה לקנות. "נקנה תותים וענבים וגמבה וסלמי ופסטרמה".

המחלה של עמית התגלתה שבועיים אחרי שהחלה ללמוד בכיתה א'. הציבור התגייס ואסף 62 אלף דגימות מח עצם עבורה, אבל אף אחת מהן לא התאימה. ביוני שעבר נודע שבארה"ב נמצאה תרומת דם עבורה, מתאימה חלקית. היא הוטסה לשם, נותחה, ובעקבות כך עברה ניתוחים וזיהומים חמורים - עד להחלמה.

"תודה על כל העזרה ותודה על כל הדאגות שכולם דואגים לי", אמרה היום עמית בשיחת סקייפ מרגשת, לחדשות 2. "זה מאוד מאוד חשוב שיעזרו לילדים אחרים גם".

עולה לכיתה ג'

יובל קדוש, אביה של עמית, אומר: "אנחנו יודעים שהדרך עוד ארוכה. אנחנו לא יכולים לבוא ולהגיד 'יאללה, אנחנו אחרי, כל העסק הזה נגמר, אבל יש פה שיפור מאוד מאוד משמעותי במצבה של עמית. זו בשורה נהדרת".

אז עם כל הזהירות המתבקשת, כבר ברור עכשיו שהתאים בגופה בריאים, ובשנה הקרובה עמית קדוש תהיה כבר תלמידת כיתה ג'.

רוצים לדעת על עוד סיפורים מרגשים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק