יותר מ-40 מעלות ברוב חלקי הארץ

גל החום הגיע היום לשיאו ובמד"א נכנסים לכוננות: פועל התמוטט בטבריה לאחר שנפגע ממכת חום ופונה במצב קשה לביה"ח. ברוב חלקי הארץ שורר כעת עומס חום קיצוני שבשילוב עם הלחות מרגיש כמו 50 מעלות

היום צפוי להיות היום החם ביותר בחודש אוגוסט עם טמפרטורות שעולות על 40 מעלות ברוב חלקי הארץ. החדשות הרעות הן שיהיה לכם חם מאוד, אבל החדשות הטובות שאחרי השיא תגיע הקלה וכבר ביום ראשון תורגש הקלה בעומס החום.

אחרי השיאים שנשברו בצריכת החשמל בימים האחרונים, סוף השבוע צפוי להיות רגוע יותר מבחינת הביקושים כיוון שרוב מקומות העבודה והמפעלים סגורים. מי שכן מתכונן לשיא בגל החום הנוכחי הם צוותי מגן דוד אדום שנערכים בכוחות מתוגברים.

בעקבות גל החום הכבד הפוקד את ישראל, העלו במגן דוד אדום את רמת הכוננות של הצוותים הפועלים, על מנת להעניק את הטיפול הטוב ביותר למטופלים. הארגון ערך בדיקה מחודשת של אזורי הסיכון לעומס חום, ריענן את ההנחיות לצוותי מד"א בנוגע לסימנים, סכנות וטיפול במקרי התייבשות ופגיעות חום, והציב כמויות כפולות של מי שתייה באמבולנסים לטובת המטופלים.

החום הכבד נתן את אותותיו בטבריה, שם התמוטט פועל בן 73 שעה שעבד ברחוב רזיאל בעיר. צוות מגן דוד פינה את האיש לבית החולים פורייה בטבריה, לאחר שככל הנראה נפגע ממכת חום. הוא אושפז בבית החולים כשהוא מחוסר הכרה. 

בחלק מהאזורים הטמפרטורות בשילוב אחוזי הלחות יגיעו ל-50 מעלות, שבלשון המעטה לא מתאימות לשהייה מחוץ לבית, אך כיוון ששיא השרב צפוי להיות מורגש בעיקר בערים, זו עדיין לא סיבה לצאת לטייל, בוודאי לא בשעות החום.

כמה חם יהיה היום?

הטמפרטורות הצפויות היום ברחבי הארץ במהלך היום והלילה הן: קריית שמונה 25- 43, קצרין 27-40, צפת 27-39 טבריה 28-44, נצרת 26-38, חיפה 28-35 תל אביב 27-35, ירושלים 28-40, אשקלון 26-33, עין גדי 34-46, באר שבע 26-42 ,ערד 23-42, מצפה רמון 27-40 ובאילת 33-46. 

גם בקרן קיימת לישראל (קק"ל) נערכים לחום הכבד ומדגישים שעקב תנאי מזג האוויר הקשים השוררים כעת בכל רחבי הארץ, יערני קק"ל חוזרים ומבקשים מהציבור שלא להדליק אש ביערות, בחורשות ובכל מקום פתוח שעלול לגרום לשריפות גדולות. 

המספרים לא משקרים - קיץ 2010 הוא ככל הנראה החם ביותר בהיסטוריה, כך לפחות נראה מהנתונים עד עכשיו. מדובר בקיץ שאפילו זקני 1956, שהייתה התקופה החמה ביותר בשנות ה-50, לא זוכרים. על פי הנתונים, שיא החום מגיע בערך פעם ב-15-20 שנה. כך, התקופה החמה ביותר עד עכשיו הייתה ב-1998, לפניה ב-1977 ואז ב-1956.

ולמרות הכל, בין אגל זיעה אחד לשני, אפשר להתנחם בכך שאם נשרוד את השרב הכבד היום, החל מיום ראשון נרגיש הקלה משמעותית בטמפרטורות. מראשון עד שלישי יחזור מזג האוויר בהדרגה לשפיות, עם הקלה קלה בראשון ובשלישי - חזרה לטמפרטורות שקרובות מאוד לעונה, אבל עדיין חם.

איך אתם מתכוונים להתמודד עם גל החום? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק וספרו לנו