עומס החום הקיצוני: השיא עוד לפנינו

ודאי הרגשתם שמאוד חם היום, גם בחברת החשמל הרגישו זאת לאחר שהחום הכבד הביא איתו שיא של כל הזמנים בביקוש לחשמל. הביקוש של המשק בישראל הגיע בצהריים ל-11,200 מגוואט שהם כמעט קצה יכולת הייצור של חברת החשמל. נראה שגם הירושלמים נשברו וחנויות המזגנים מדווחות על מחסור במלאי המצננים. וההקלה? לא בקרוב

החום הכבד עדיין איתנו, ובחברת החשמל כבר מדברים על שיאים חדשים. שני שיאים נשברו היום בעקבות החום הכבד: שיא בביקוש לחשמל ושיא בייצור החשמל שמייצרת חברת החשמל. אם חשבתם שמדובר באותו דבר, נספר לכם שחברת החשמל מייצרת כ-96% מהביקושים, כשאת היתר מייצרים ספקי משנה שעובדים עם החברה.

"הביקוש המשקי הגיע היום ל-11,200 מגאוואט בהשוואה לצריכה של 11,110 מגאוואט שהייתה עד כה שיא הביקוש", הסביר חיים דויד מחברת החשמל בשיחה עם ערוץ החדשות. "יחידות הייצור היו 10,720 כשאת היתר מספקים ספקי משנה".

בחברת החשמל מתמודדים כבר 19 ימים ברציפות עם ביקושים גבוהים מאוד לחשמל, כאשר בסביבות השעה 15.00 נרשם ביחידת ניהול המערכת של ובחברת החשמל שיא ביקוש משקי של כל הזמנים. חברת החשמל סיפקה למשק החשמל כ- 10,720 מגוואט, יצרנים פרטיים סיפקו 380 מגוואט ולקוחות שבהסכם סיפקו 100 מגוואט.

על פי התחזיות, גל החום יימשך עד סוף השבוע וגם בשבוע הבא, לכן ממשיכים לעקוב בחברת החשמל אחר עומסי החום הצפויים ומבקשים מהציבור להסיט את השימוש במכשירי חשמל עתירי אנרגיה לשעות שאחרי שעות העומס - כלומר לאחר השעה 17:00. ביום שישי עומס החום אף יגבר ויהיה קיצוני במיוחד.

החום הכבד שבר גם את הירושלמים

אנחנו בשיאו של גל החום השני בחודש אוגוסט, ומי שמבינים ששום-דבר כבר לא יהיה אותו דבר, הם הירושלמים, שפשוט נוהרים לחנויות החשמל כדי לקנות בפעם הראשונה בחייהם את ההמצאה הזאת שנקראת מזגן. אלי מתתיהו, בעלים של חנות מזגנים ירושלמית מספר על גידול של עשרות אחוזים במכירות המזגנים במהלך חודש אגוסט, ועל מחסור שנוצר במלאי המזגנים.

"החברות ממשיכות לייצר מלאי קבוע שבהתאם לנתונים של השנים הקודמות, אבל הביקושים כבר גדלו ואינם מותאמים לכמויות המיוצרות", סיפר מתיתיהו. "הדאגה העיקרית שלנו עכשיו היא לספק את הביקושים לירושלמים".

"נראה שהירושלמים כבר לא מרגישים צורך להתנצל על כך שהחום הכבד שבר אותם והם פשוט נ והרים לחנויות ומזמינים מזגנים לבתים, אחרי הכל היתרון של ירושלים כבר לא עומד לזכותה בטמפרטורות הגבוהות שיש עכשיו", סיכם מתיתיהו.

 רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק