תינוק בן שנה הסתובב 12 יום עם שקל בגרון

אמו של הפעוט בן השנה מירושלים לא ידעה מה לעשות. בנה השתעל וחירחר במשך ימים ארוכים, אבל בקופת חולים שלחו אותו הביתה עם המלצה לנוח. רק כשהגיעו האם והתינוק לבית החולים "ביקור חולים", והילד עבר צילום רנטגן, התברר: מטבע של שקל תקוע לו בוושט כבר 12 יום. מנהל המחלקה בבי"ח: "מקרה חמור של הזנחה רפואית פושעת"

צילום הרנטגן שנערך לתינוק (בי"ח ביקור חולים)

זה יכול לקרות גם לילד שלכם: תינוק בן שנה מירושלים הסתובב במשך 12 יום עם מטבע של שקל תקוע בקנה הנשימה שלו.

הסימנים המדאיגים שגילה הפעוט, שכללו הקאות, קשיי נשימה וחרחורים, שכנעו את האם לקחת אותו אל קופת החולים, שם הרגיעו אותה הרופאים שהכל בסדר ושאין לה ממה לדאוג.

אלא שהכאבים והצרחות של התינוק נמשכו ללא הפסקה, ואמו נותרה אובדת עצות - עד שאתמול היא החליטה להגיע עם תינוקה למחלקת אף-אוזן-גרון בבית החולים "ביקור חולים" בירושלים. במהלך צילום הרנטגן שנערך לתינוק, נדהמו הרופאים לגלות כי מטבע של שקל תקוע לו בוושט, קרוב לדופן החזה, ומקשה על תנועות הנשימה שלו. 

"מקרה נדיר של הזנחה רפואית פושעת"

ד"ר אלימלך דויטש, מנהל המחלקה וגם הרופא שערך את הניתוח להוצאת המטבע, סיפר לחדשות 2 כי "לאחר שהילד לא הפסיק להקיא וירד במשקל, הבינה האמא שמשהו לא בסדר. בגלל גילו של הילד ובשל העובדה שהמטבע היה תקוע שם זמן רב, היה צורך להרדים את הילד ולהרחיב לו במעט את הוושט".

"המקרה הזה הוא מקרה נדיר של הזנחה רפואית פושעת", הוסיף ד"ר דויטש וסיכם: "המסר הנוסף שלי הוא ש''כשאמא מתלוננת צריך להקשיב לה...''. לכל מי שמודאג, מצבו של הפעוט מוגדר כעת טוב מאד והוא יישאר בהשגחה במשך היומיים הקרובים שלאחריהם יישלח לביתו.

רוצים עוד סיפורים מרחבי הארץ? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק