אלפים יצאו לצפות בגשם המטאורים

הלילה בין השעות 02:00 - 05:00 יצאו אלפי ישראלים לצפות בגשם המטאורים, אירוע לא שגרתי בשמיים, אבל רבים התאכזבו בשל מיעוט יחסי של מטאורים ועננות חלקית שגרמו למחזה להיות קצת פחות מלהיב מהמצופה. גם בעולם צפו בגשם המטאורים המרהיב. הייתם ולקחתם מצלמה? אל תשכחו לשלוח לנו את התמונות

מטאורים בשמי מצפה רמון, הלילה (סיגל בן דוד)

הלילה התרחש בשמיים מראה יוצא דופן - גשם של מטאורים. אלפים מבין חובבי האסטרונומיה והטבע בישראל וגם בעולם לא נותרו אדישים ויצאו "חמושים" במצלמות כדי לתעד את הפלא.

מטר המטאורים שהתרחש במשך כל השבוע הגיע הלילה לשיאו. 100 מטאורים נפלו מדי שעה בין השעות 02:00 - 05:00, שעות שבהן מי שרצה לצפות בהם היטב היה צריך להתרחק ממרכזי הערים וממקומות מוארים.

למרות הציפייה הרבה, רבין מבין חובבי הכוכבים התאכזבו משום שבשמיים הופיעו מעט מטאורים יחסית. גם תנאי מזג האוויר, כולל עננות חלקית, לא היטיבה עם הצופים.

באגודה הישראלית לאסטרונומיה אירגנו שני אירועים חינמיים בפארק תמנע בערבה ובכוכב הירדן בצפון. "פארק תמנע זה אחד המקומות הבודדים בארץ שנשאר ממש חשוך, היו שם אלפי אנשים", מספר יגאל פתאל, יו"ר האיגוד לאסטרונומיה בישראל. "כמו כן התקיים אירוע נוסף באצטדיון העירוני במצפה רמון, למרות ששם היה טיפה יותר קשה לראות".

אז איך בעצם נוצר מטר המטאורים? יו"ר האגודה הישראלית לאסטרונומיה, יגאל פתאל. סיפר השבוע לחדשות 2 באינטרנט כי "המקור הוא פשוט אבק שמקיף את השמש. כדור הארץ חוצה את מסלול האבק הזה פעם בשנה, ואז מתרחש המטר. מה שאנו רואים ומכנים 'כוכבים נופלים', הם בעצם חלקיקי אבק שנופלים ונשרפים".

יצאתם מהבית? צילמתם את גשם המטאורים? שלחו לנו את התמונות לדף הפייסבוק או בסלולרי למספר 2222. התמונות הטובות ביותר יפורסמו באתר חדשות 2 באינטרנט

רוצים לשלוח לנו תמונות? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק