הידעת? הרפס מסייע במאבק בסרטן

מחקר בריטי מצא כי נגיף ההרפס מסייע לחולי סרטן להיאבק בגידול הקטלני. בניסוי שבוצע ב-17 מטופלים, ב-93% מהמקרים נעלמו התאים הסרטניים לחלוטין לאחר הוצאת הגידול בניתוח

חוקרים גילו שהרפס מסייע במאבק בסרטן (חדשות 2)

מחקר חדש מצא כי דווקא נגיף ההרפס שכולנו מנסים לחמוק ממנו, מסוגל להילחם טוב יותר בגידולים סרטניים בראש ובצוואר - מאשר טיפולים מסורתיים.

במהלך המחקר הבריטי הוזרק נגיף ההרפס ל-17 מטופלים בוגרים הסובלים מסרטן בראש והצוואר. יש לציין כי החוקרים הדביקו את חולי הסרטן בנגיף הרפס מסוג 1 הגורם לרוב לכיבים בשפתיים ולדלקת עיניים ולא בנגיף ההרפס הגורם לכיבים באיבר המין.

התוצאות גילו כי ההקרנות והכימותרפיה יעילות יותר עם הזרקת נגיף ההרפס. הנגיף נע בגוף לעבר הגידול, מתרבה בו, מסייע בהרס התאים הסרטניים ואף מייצר חלבון המשפר את תפקוד המערכת החיסונית של החולה.

מנתוני הנבדקים בניסוי, עולה כי ב-93% מהמקרים נעלמו התאים הסרטניים לחלוטין לאחר הוצאת הגידול בניתוח ובקרב 82.4% מ-17 המטופלים לא התחדש הסרטן, כך פורסם בעיתון "הארץ".

במקביל מתבצע מחקר נוסף הבוחן את הטיפול באמצעות הרפס בסרטן העור מסוג מלנומה ולפני כשנתיים פורסמו דיווחים ההרפס סייע גם לחולות סרטן השד ולחולי סרטן המעי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק