חברת החשמל: למרות החום - הציבור חוסך בחשמל

אחרי שאתמול נשבר פעם נוספת שיא צריכת החשמל, נראה כי קריאות חברת החשמל עשו את שלהן. היום חלה ירידה בצריכת החשמל, וזאת הודות לשיתוף הפעולה של הציבור עם הדרישה שלא להפעיל מכשירי חשמל מיותרים בשעות הלחץ. זינוק בפניות למד"א בעקבות החום

בחברת החשמל ממשיכים להתמודד עם גל החום הכבד הפוקד את אזורנו - ואשר אינו צפוי לעזוב אותנו בימים הקרובים. היום נרשם ביקוש ליותר מ-11 אלף מגוואט, ובחברת החשמל הודיעו הערב כי למרות הביקוש הגבוה, לא נרשמו בעיות באספקת החשמל.

בנוסף, נראה כי קריאות החברה לציבור לחסוך בחשמל עושות את שלהן. "שיתוף הפעולה של הציבור סייע לחברת החשמל לספק את כל הביקושים, למרות הרזרבה הנמוכה בהרבה ממנה סובל משק החשמל", נמסר הערב בהודעת החברה.

בימים הקרובים נקרא הציבור שלא להפעיל מכשירים כמו מדיח כלים, מכונת כביסה, תנורי אפייה, שואבי אבק ומכשירים דומים - בין השעות 12:00 ל-17:00 אחר הצהריים. את המזגן מומלץ לכוון ל-25 מעלות.

זינוק בפניות למד"א

במגן דוד אדום אמרו היום כי ביממה האחרונה נרשמה עלייה של כ-37% במספר הקריאות שהתקבלו עקב התעלפויות, התיבשויות ומכות חום. "אנחנו קוראים לציבור להימנע מלשהות בחוץ בשעות עומס החום ולהשתדל לשהות בצל ובמקומות ממוזגים בדגש על אוכלוסיה קשישה וילדים", אמר זכי הלר, דובר מד"א בשיחה עם ערוץ החדשות.

"אנחנו ממליצים על שתייה של לפחות ליטר וחצי לאדם, כשהעדיפות היא לשתיית מים", הוסיף הלר והמליץ גם להימנע מפעילות ספורטיבית. במשרד הבריאות ממליצים לקשישים לשהות בשעות של שיא החום באזורים ממוזגים, ולהמעיט בפעילות גופנית. כמו כן, ממליצים להקפיד על שתייה מרובה, אך להמעיט בשתיית משקאות ממותקים, או משקאות שיש בהם רמות אלכוהול או קפאין גבוהות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק