גל החום: זינוק בפניות למד"א

עובד עירייה באשדוד ששהה בחום הכבד נמצא מחוסר הכרה כשהוא סובל ממכת חום וטמפרטורת גוף של 42.9 מעלות. במגן דוד אדום מדווחים על עלייה של כ-37% אתמול במספר הקריאות שהתקבלו עקב התעלפויות, התיבשות ומכות חום. במד"א ממליצים להרבות בשתייה ולהימנע מפעילות גופנית

גל החום ממשיך להיות קיצוני במיוחד, אבל יש לנו בשורות טובות: מחר תחול ירידה בטמפרטורות. יש גם בשורות רעות: עדיין יהיה חם ולח, ובהמשך השבוע הטמפרטורות ישובו ויעלו.

במגן דוד אדום נרשמה עלייה של כ-37% אתמול במספר הקריאות שהתקבלו עקב התעלפויות, התיבשויות ומכות חום. "אנחנו קוראים לציבור להימנע מלשהות בחוץ בשעות עומס החום ולהשתדל לשהות בצל ובמקומות ממוזגים בדגש על אוכלוסיה קשישה וילדים", אמר זכי הלר, דובר מד"א בשיחה עם ערוץ החדשות.

בנוסף ממליצים במד"א להרבות בשתייה. "אנחנו ממליצים על שתייה של לפחות ליטר וחצי לאדם, כשהעדיפות היא לשתיית מים". בנוסף ממליצים להימנע מפעילות ספורטיבית.

במקרה אחד באשדוד גבר כבן 64 ככל הנראה עובד העירייה נמצא מחוסר הכרה כשהוא סובל ממכת חום. נמדדה לו טמפרטורת גוף של 42.9 מעלות.

אתמול: נשברו שיאי צריכת החשמל

אתמול שברה צריכת החשמל שיאים פעם נוספת לקיץ השנה. מחברת החשמל נמסר כי בשעות הצהריים סופקו ביקושים בהיקף של 11,110מגוואט. לרוע המזל, עומס החום הכבד יישאר איתנו  לפחות עד יום שישי.

בחברת החשמל, שיכולה לייצר 10,530 מגוואט, צופים כי במהלך כל השבוע יהיו ביקושים גבוהים מאוד ומציינים וכל תקלה עשויה להביא לשיבושים - זו הסיבה שנעזרו במפעילים חיצוניים. יחד עם זאת מדגישים בחברה כי הם ערוכים לטפל בתקלות. "התכוננו מבעוד מועד לגל החום הכבד על ידי תחזוקה אינטנסיבית וצוותים מתוגברים בשטח ובמוקדים", מסביר איתן שרעבי, מנהל מחלקת השגחה במחוז דן.

שרעבי קורא לציבור להסיט את השימוש במוצרי החשמל הזללנים, למעט מזגן כמובן, לשעות הערב או הבוקר המוקדמות, ובכל מקרה לא להשתמש בהם בשעות 12:00-17:00. "יחד עם הלקוחות נוכל לעבור את הימים החמים הללו", הוא מציין.

משרד הבריאות מזהיר מפני סכנות החום

מלבד תחושת התשישות והעומס על מערכת החשמל, החום הכבד טומן בחובו גם סכנות בריאותיות, שהביאו את משרד הבריאות לפרסם אזהרות והנחיות עקב גל החום.

במשרד ממליצים לקשישים לשהות בשעות של שיא החום באזורים ממוזגים, ולהמעיט בפעילות גופנית. כמו כן, ממליצים להקפיד על שתייה מרובה, אך להמעיט בשתיית משקאות ממותקים, או משקאות שיש בהם רמות אלכוהול או קפאין גבוהות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק