חום כלבים בחוץ: הכן כלבך לשרב

האם הייתם יוצאים לטיול עם מעיל פרווה? כנראה שלא, וגם הכלב האהוב שלכם לא מעוניין לעשות זאת. כדי לעזור להולכים על ארבע לצלוח את גל החום הקיצוני, ריכזנו עבורכם צרור עצות. קיץ קריר ונעים לכולנו

חכם בשמש - מסתפר בקיץ (חדשות 2)

חום כלבים בחוץ: השרב הקיצוני ששורר בימים האחרונים ברחבי הארץ משפיע גם על ההולכים על ארבע. בניגוד אלינו, הם מסתובבים גם בקיץ עם מעיל פרווה ומאוד חשופים לסכנות השרב. ריכזנו עבורכם את הדברים המרכזיים שצריך לעשות כדי לעזור לידידו הטוב ביותר של האדם לצלוח את השרב.

בהסתדרות הרופאים הווטרינרים ממליצים בראש ובראשונה לדאוג למקום מוצל, כלי גדול עם מים נקיים וקרים (גם הם שותים יותר בקיץ), ולהימנע מלתת להם לרוץ אחריכם או בצמוד לאופניים. פינוק נוסף למשקיענים מביניכם יכול להיות ארטיק בטעם מרק עוף שתקפיאו במיוחד בשבילם.

תספורת חדשה, מים קרים וטיול בצל בלבד

העצה הבאה נכונה לכל קיץ במיוחד עכשיו: ספרו את הכלבים. בתחילה הם עלולים להרגיש מעט חוסר ביטחון, אך התספורת הקצרה תקל על שניכם. יהיה קל יותר לזהות פגעי עור, לאסוף את השערות ברחבי הבית ולראות פרעושים מציקים.

יצאתם לים או לטיול בעיר? אל תשכחו כי כלביכם יחף וכריות כף רגלו עלולות להיכוות. כלביכם המסור ילך וירוץ אחריכם לאן שתלכו, ולכן הקפידו על יציאה לטיול בשבילים מוצלים ובשעות קרירות יותר. נכון שרקסי סקרן וחקרן, אבל הסקרנות עלולה לעלות לו ביוקר מכיוון שיש המון חרקים ארסיים שמסתובבים בחוץ. הקפידו לא לתת לו לחטט בשיחים ובערימות ענפים ועלים.

מה בכל זאת עושים כשהכלב מראה סימני התייבשות?

צריכים לקפוץ למכולת לקנות כמה דברים? אל תשאירו את כלביכם בתוך הרכב! מידי שנה מגיעים כלבים רבים למרפאות הווטרינריות עם סימני התייבשות קשים, ולפעמים לא נותר לעשות דבר כדי להצילם, אלא רק לגאול אותם מייסוריהם.

פעלתם לפי כל הטיפים הקודמים ובכל זאת הכלב מראה סימני התייבשות? לפני לקיחתו לרופא ווטרינר, נסו לעודד אותו לשתות מים קרים במנות קטנות וכמו כן קררו אותו באחת הדרכים הבאות: עטפו אותו במגבת רטובה והפעילו מאוורר; שטפו אותו במים קרים כדי לצננו; או לחילופין, הכניסו אותו לאמבטיה קרה.

אז, כשאתם מקטרים על החום והלחות, או מורידים עוד מעלה בטמפרטורת המזגן, חשבו על חיות המחמד שלכם ונסו להקל גם עליהן את הקיץ הקרוב. קיץ נעים וקריר לכולנו.