חדשות רעות: השרב יימשך עד יום חמישי

אחרי סוף שבוע חם במיוחד, גם הבוקר יהיה חם והביל ומי שמחפש הקלה – שיחכה ליום חמישי. בחברת החשמל מצפים לשבירת שיא הצריכה ומבקשים להסיט את השימוש במכשירים זוללי אנרגיה לשעות הערב, ובמשרד הבריאות ממליצים להימנע מפעילות גופנית ולהרבות בשתייה

סבלתם בסוף השבוע? זה ממש לא הסוף. החזאים במרכז השירות המטאורולוגי בבית דגן מעריכים כי השרב יישבר רק ביום חמישי הקרוב.

במהלך היום יהיה שרבי והביל, ובלילה אמנם יירדו הטמפרטורות במעט, אך שיעורי הלחות הגבוהים ייצרו עומס חום כמעט בלתי נסבל. במישור החוף יגיעו אחוזי הלחות ל-70%, כך שיהיה חם והביל במיוחד. בפנים הארץ ובהרים יהיה שרבי ויבש. גשמים מקומיים ייתכנו בצפון ובמרכז הנגב.

הטמפרטורות החזויות: טבריה 28-41, חיפה 27-34, תל אביב 25-32, ירושלים 22-34, באר שבע 24-38, ים המלח 31-42 ואילת 29-43.

האם שוב יישבר שיא צריכת החשמל?

 חברת החשמל חוששת מהגעה לגבול יכולת אספקת החשמל ומבקשת בשל גל החום הקיצוני להסיט את השימוש במוצרי החשמל הזללנים, למעט מזגן כמובן, לשעות הערב או הבוקר המוקדמות, ובכל מקרה לא להשתמש בהם בשעות 12:00-17:00.

חברת החשמל צופה שהביקוש לחשמל במשק יגיע החל ממחר ועד יום חמישי ל-10,600-10,800 מגוואט  חשמל, מהם חברת החשמל צפויה לספק עד כ- 10,200 מגוואט ואת שאר הביקוש יספקו יצרני חשמל פרטיים. 

מהחברה נמסר כי למרות שהיא נערכה לקיץ, עקב גל החום הצפוי השבוע ורמת הרזרבה הנמוכה הקיימת במשק החשמל, קיים חשש כי כל תקלה שתתרחש ביחידת ייצור תציב את המערכת בפני מחסור בחשמל.

משרד הבריאות מזהיר מפני סכנות החום

מלבד תחושת התשישות והעומס על מערכת החשמל, החום הכבד טומן בחובו גם סכנות בריאותיות, שהביאו את משרד הבריאות לפרסם אזהרות והנחיות עקב גל החום.

במשרד ממליצים לקשישים לשהות בשעות של שיא החום באזורים ממוזגים, ולהמעיט בפעילות גופנית. כמו כן, ממליצים להקפיד על שתייה מרובה, אך להמעיט בשתיית משקאות ממותקים, או משקאות שיש בהם רמות אלכוהול או קפאין גבוהות.