עומס החום הקיצוני יימשך גם היום

אחרי יום חם בצורה קיצונית מגיע הלילה שימשיך להיות חם מאוד ללא הקלה בעומס החום. גם הבוקר יהיה חם והביל ומי שמחפש הקלה – שיחכה ליום שלישי, לכל הפחות. בחברת החשמל מצפים לשבירת שיא הצריכה ומבקשים להסיט את השימוש במכשירים זוללי אנרגיה לשעות הערב

יש לנו חדשות טובות וחדשות רעות בשבילכם. החדשות הטובות הן שחודש יולי מאחורינו. החדשות הרעות: אוגוסט הגיע והוא חם מאוד ולח.

זקני צפת לא זוכרים חום כזה וגם התל אביבים שהזיעו היום לא רוצים לזכור עוד יום כזה, אבל צפויים לנו עוד כמה ימים כאלה והשבוע החדש והראשון של חודש אוגוסט יזכיר לנו: הקיץ כאן, ותסלחו לנו על הקלישאה – ובגדול.

במהלך היום יהיה שרבי והביל, וגם בלילה לא תמצאו את ההקלה, יהיה חם מהרגיל וסביר להניח שתצטרכו להפעיל את המזגן גם בלילה. את זה תרגישו בחשבון החשמל הבא שיגיע לביתכם.

במישור החוף יגיעו אחוזי הלחות ל-70%, כך שיהיה חם והביל במיוחד. בפנים הארץ ובהרים יהיה שרבי ויבש. גשמים מקומיים ייתכנו בצפון ובמרכז הנגב. הטמפרטורות החזויות: טבריה 28-41, חיפה 27-34, תל אביב 25-32, ירושלים 22-34, באר שבע 24-38, ים המלח 31-42 ואילת 29-43.

הבוקר יוסיף להיות לוהט במיוחד בכל רחבי הארץ ואילו הקלה צפויה רק ביום שלישי. בשל תנאי מזג האוויר הקשים מומלץ להרבות בשתיית מים ושהייה במקומות מוצלים. כמו כן חשש משריפות כתוצאה מהחום הכבד.

האם שוב יישבר שיא צריכת החשמל?

ואם בחשבון החשמל עסקינן – חברת החשמל חוששת מהגעה לגבול יכולת אספקת החשמל ומבקשת בשל גל החום הקיצוני להסיט את השימוש במוצרי החשמל הזללנים, למעט מזגן כמובן, לשעות הערב או הבוקר המוקדמות, ובכל מקרה לא להשתמש בהם בשעות 12:00-17:00.

חברת החשמל צופה שהביקוש לחשמל במשק יגיע החל ממחר ועד יום חמישי ל-10,600-10,800 מגוואט  חשמל, מהם חברת החשמל צפויה לספק עד כ- 10,200 מגוואט ואת שאר הביקוש יספקו יצרני חשמל פרטיים. 

מהחברה נמסר כי למרות שהיא נערכה לקיץ, עקב גל החום הצפוי השבוע ורמת הרזרבה הנמוכה הקיימת במשק החשמל, קיים חשש כי כל תקלה שתתרחש ביחידת ייצור תציב את המערכת בפני מחסור בחשמל.

משרד הבריאות מזהיר מפני סכנות החום

מלבד תחושת התשישות והעומס על מערכת החשמל, החום הכבד טומן בחובו גם סכנות בריאותיות, שהביאו את משרד הבריאות לפרסם אזהרות והנחיות עקב גל החום.

במשרד ממליצים לקשישים לשהות בשעות של שיא החום באזורים ממוזגים, ולהמעיט בפעילות גופנית. כמו כן, ממליצים להקפיד על שתייה מרובה, אך להמעיט בשתיית משקאות ממותקים, או משקאות שיש בהם רמות אלכוהול או קפאין גבוהות.