משרד הבריאות: טלפונים אלחוטיים מסוכנים כמו סלולריים

הקשר בין קרינת רדיו שנפלטת מהטלפון הנייד לבין מחלת הסרטן עוד לא הוכח ב-100%, אבל כולנו כבר יודעים שעדיף לדבר ברמקול או אוזנייה. במשרד הבריאות ממליצים כעת באופן רשמי: לנקוט באותם כללי זהירות גם עם טלפונים אלחוטיים בבית ובמשרד

אוהבים לשטוף כלים ולדבר בטלפון האלחוטי תוך כדי? קרינת הרדיו המסוכנת שמוכרת לנו מהטלפונים הניידים - קיימת גם בטלפונים אלחוטיים: בהנחיות שפרסם לאחרונה משרד הבריאות מומלץ לנקוט באותם אמצעי זהירות שננקטים עם טלפונים סלולריים, גם עם טלפונים אלחוטיים בבית ובמשרד.

"המידע העובר בין יחידת הבסיס (היחידה הנייחת של הטלפון) לבין היחידה הניידת של הטלפון האלחוטי מועבר בצורה של קרינת רדיו", נכתב בפרסום של משרד הבריאות. "לפיכך, יש לאמץ את עקרון "הזהירות המונעת" גם בהקשר של טלפון אלחוטי".

אם הטלפון לא בשימוש - להחזירו לטעינה

על כן ממליצים במשרד לאמץ את כללי "הזהירות המונעת" שנהוגים לגבי טלפונים סלולריים, גם לטלפונים אלחוטיים: שימוש ברמקול, דיבורית אישית או אוזנייה שאינה אלחוטית בזמן השיחה, להמעיט בדיבור באזורים בהם הקליטה חלשה ולהיזהר במיוחד עם ילדים - שרגישים יותר לקליטה.

לגבי הטלפונים האלחוטיים באופן ספציפי, ממליצים במשרד לשקול שימוש בטלפון קווי מול אלחוטי בבית במשרד, ובזמן השיחה להשתמש ברמקול.

הנחיה נוספת באתר היא לא להתקין את בסיסי הטלפון בחדרים בהם שוהים זמן רב באופן רצוף, כמו חדרי שינה וחדרי ילדים. במשרד ממליצים גם שאם החלק הנייד של הטלפון לא בשימוש - להחזירו לטעינה.

לקריאות ההנחיות המלאות

רוצים לקבל קטעי וידאו נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק