בקרוב: ג'ל חדשני ימנע הידבקות באיידס

מחקר שנערך במשך שנתיים וחצי בדרום אפריקה הניב תוצאות פורצות דרך במלחמה באיידס: החוקרים פיתחו ג'ל וגינאלי שמפחית כמעט בחצי את הסיכוי של נשים להידבק בנגיף הקטלני בעת קיום יחסי מין

פריצת דרך משמעותית במלחמה באיידס (חדשות 2)

פריצת דרך במלחמה באיידס? חוקרים מדרום אפריקה פיתחו ג'ל לנשים המפחית את הסיכוי להידבק באיידס בעת קיום יחסי מין לא מוגנים עם בן זוג הנושא את הנגיף.

תוצאות המחקר שנערך בדרום אפריקה במהלך השנתיים וחצי האחרונות מוכיחות שהג'ל הוגינלי מפחית ב-39% את הסיכוי להידבק בנגיף הקטלני, שגבה עד כה את חייהם של כ-32 מיליון בני אדם.

מומחים מהמרכז לחקר האיידס שהתכנסו באוסטריה אומרים שהג'ל עשוי לספק תקווה עבור אותן הנשים שבני זוגם מסרבים מסיבות כאלה ואחרות להשתמש באמצעי הגנה, אך הם מדגישים שהדרך הטובה ביותר למנוע הדבקה היא עדיין שימוש בקונדום.

"בפעם הראשונה בהיסטוריה: תכשיר מניעה"

"אנחנו צריכים לחגוג את הגילוי הזה מפני שזו הפעם הראשונה בהיסטוריה של המלחמה באיידס שאנו מדברים על תכשיר מניעה, תכשיר שמעביר את גורלן של נשים רבות לידיהן" אמר מייקל סידיבה, העומד בראש האגודה למלחמה באיידס של האו"ם. "עד עכשיו, הגבר היה זה שהחליט אם להגן על השותפות שלו או לא".

החוקרים, שרבים מהם דרום אפריקנים, גאים במוצר פורץ הדרך שפיתחו ובכך שהמחקר נערך דווקא בדרום אפריקה - מדינה ביבשת בה מתגוררים שני שליש מ- 33 מיליון בני האדם החולים באיידס ברחבי העולם.

אנטוני פאוצ'י, מומחה ממרכז המחקר האמריקני למחלת האיידס אמר כי "זו הפעם הראשונה שאנו רואים תכשיר שמניב כאלו תוצאות חיוביות".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק