איתי לוי בן ה-3 נלחם על חייו

התאומים איתי ויובל נולדו במשקל של קצת פחות מ-800 גרם. יובל לא שרד, ואיתי הצליח לשרוד בקושי, כאשר קנה הנשימה שלו לא הבשיל והוא היה צמוד במשך זמן רב למכונת ההנשמה. מאז הוריו של איתי עושים הכל כדי שהוא יחיה, ועכשיו הם זקוקים לתרומות כדי להטיס אותו לניתוח שיוכל להאריך את חייו. מאבק אמיתי על כל נשימה

הכל התחיל באיתי ויובל לוי שנולדו יחד בבית החולים כשאימם, אילנה, הייתה רק בחודש השישי להריונה. יובל לא החזיק מעמד ונפטר מאוחר יותר. התאום השני, איתי, הצליח לשרוד בקושי, כאשר קנה הנשימה שלו לא הבשיל והוא היה צמוד במשך זמן רב למכונת ההנשמה.

הרופאים לא נתנו לו סיכוי לחיות, אבל איתי התגבר על הבעיות כמו גדול."איך שראיתי את העיניים שלו ואת המשפחה אמרתי לעצמי: הוא נפל למקום הנכון, בטוח שיהיה בסדר", מספרת שלומית הרמתי, פיזיותרפיסטית בביה"ח קפלן.

איתי הוא לא ממש ילד רגיל, בניתוח האחרון שעשה בגיל שנתיים הותקן לו שסתום מיוחד שאיפשר לו לדבר ולהפיק צלילים. הוריו שלא זכו לשמוע את קולו עד הניתוח, התרגשו מאוד. "כששמענו אותו בוכה זה היה הכי מרגש. במקום להרגיע אותו היינו מאושרים עד השמים", הם אומרים.

מאבקם של תמיר ואילנה לוי למען הצלת בנם לא נפסק. היום הם מנסים לגייס תרומות שיטיסו אותו לארצות הברית על מנת לעבור ניתוח יקר ומסובך שבסופו יותקן בגרונו קנה נשימה מיוחד שיאפשר לו להאריך את חייו. "הניתוח זה הדבר היחידי שמפריד בינו לבין ילד רגיל, ברגע שהניתוח יצליח, איתי יהיה ילד רגיל כמו כולם", אמרה אילנה, אימו.

לתרומות ניתן להתקשר לעמותת "קו לחיים" בטלפון 03-9250505 או לתרום 10 שקלים בשליחת מסרון למספר 2525. להעברה בנקאית ניתן לפנות לבנק הפועלים סניף 532 מס' חשבון בנק 489446. חשוב לציין שזוהי תרומה עבור איתי לוי.