חשש בביה"ח הדסה: עובד מעבדה נדבק באיידס

עובד מעבדה נחתך ממבחנה שהייתה אטומה שלא כראוי מביה"ח מוקסד - ומיד עלה החשש כי נדבק בנגיף. טיפול מונע ניתן לו מיד, וכעת ממתינים לתוצאות בדיקות הדם שלו. מביה"ח נמסר בתגובה: "הפסקנו לקבל דגימות מהמוסד הרפואי עד אשר האחראי על המעבדות במשרד הבריאות ייאשר שהמוסד הרפואי שינה את נהליו"

חשש בהדסה. אילוסרטציה (רויטרס)

בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים הודיעו הערב כי קיים חשש שאחד מעובדי המעבדה בבית החולים נדבק במחלת האיידס, לאחר שנחתך ממבחנה שהגיעה במסגרת משלוח מבחנות מבית החולים מוקסד בעיר. בשלב זה ממתינים לתוצאות הבדיקות שנערכו לעובד.

"עובד מעבדה בבית החולים נחתך קלות בידו ממבחנה שהגיעה ממוסד רפואי אחר ולא נאטמה כמקובל וכראוי", נמסר הערב מבית החולים. "הפסקנו לקבל דגימות מהמוסד הרפואי עד אשר האחראי על המעבדות במשרד הבריאות ייאשר שהמוסד הרפואי שינה את נהליו".

בשלב זה עדיין לא ברור האם המבחנה הכילה את נגיף ה-HIV, אך בבית החולים עלה מיד החשש שהעובד לקה בו. על כן הוא קיבל טיפול מונע מיידי, כמקובל. הטיפול הזה ניתן למקרים בהם עולה חשש להידבקות בנגיף, ואשר ניתנים ב-72 השעות הראשונות אחרי המקרה בו נגרם החשש להידבקות. תוצאות הבדיקות תינתנה רק בעוד כשבועיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק