התחזית: שרב כבד במיוחד ברחבי הארץ

הכינו את המזגנים: גל חום יפקוד את רחבי הארץ, ובשילוב אחוזי לחות גבוהים נרגיש כמו בתוך סאונה. בצפון יהיו 38 מעלות, בתל אביב ומישור החוף "רק" 29 מעלות - אבל עם 70 אחוזי לחות, בבאר שבע 35 מעלות ובאילת "יבלו" עם 42 מעלות. השרב יגיעו לשיאו ביום שני, ורק ביום שלישי נרגיש, איכשהו, הקלה

חשבתם שהיה חם בסוף השבוע? זה כלום לעומת מה שמחכה לכם החל משעות הבוקר: גל חום כבד במיוחד יפקוד את ישראל, לפחות עד יום שלישי.

החל משעות הבוקר ישררו טמפרטורות גבוהות במיוחד בכל רחבי הארץ. בטבריה, למשל, יהיו 38 מעלות חום. במישור החוף יהיו "רק" 29 מעלות, אולם בשילוב של 70 אחוזי לחות יורגש עומס חום כבד במיוחד – סוג של "סאונה" ממש.

גם בירושלים יהיו 32 מעלות עם 40 אחוזי לחות, מזג אוויר שמאד מאפיין את הקיץ ולא את האביב, שבו השרבים "יבשים" יותר. בבאר שבע יהיו 35 מעלות, והנופשים באילת יוכלו "לבלות" עם לא פחות מ-42מעלות צלזיוס.

יום שני צפוי להיות היום החם ביותר עד כה השנה - שיא גל החום הזה, ואת ההקלה בעומס החום הכבד נרגיש רק החל מיום שלישי, אז ישובו הטמפרטורות להיות "רגילות לעונה", וזה אומר: חם "רק" כמו תמיד ולא חמסין משוגע.

ספרו לנו איך אתם מתמודדים עם החום ושלחו תמונות לפייסבוק של חדשות 2

חברת חשמל מבקשת: דחו שימוש במוצרים צורכי אנרגיה

בשל החום הכבד והחשש מעומסים במערכת החשמל, קוראת חברת החשמל לציבור להימנע משימוש במכשירים בעלי הספק חשמלי גבוה בשעות הבוקר, ולדחות זאת לשעות הערב המאוחרות, או מחר בשעות הבוקר המוקדמות.

חברת החשמל מבקשת לדחות את השימוש במדיחי כלים, מכונות כביסה, תנורי אפייה, כיריים חשמליים ודודי חשמל. בנוסף מציינים בחברת החשמל כי מומלץ לכוון את המזגן לטמפרטורה של 25 מעלות.

כדי להימנע מהתייבשות מומלץ לשתות הרבה מים, ואם כבר יצאתם מהמזגן שאותו כיוונתם ל-25 מעלות, מומלץ לצאת עם כובע ומשקפי שמש.

איך החיות בספארי מתמודדות עם החום?

לא רק בני האדם סובלים מהחום - גם החיות סובלות. שגית הורוביץ דוברת הספארי ברמת גן סיפרה בשיחה עם ערוץ החדשות כיצד בעלי החיים מתמודדים עם מזג האוויר: "כמה ימים לפני גל החום אנחנו ממלאים את כל האגמים וכל הבריכות במים, כדי שהם יוכלו להיכנס מתי שהם רוצים", אמרה הורוביץ והוסיפה: "הפילים מאוד אוהבים שמשפריצים עליהם מים".

אחד הצ'ופרים שנותנים לדובים השעירים הוא ארטיק דג. הנה המתכון: לוקחים דלי גדול וממלאים אותו במים ובתרכיז של מיץ פטל. בתוך זה מערבבים הרבה פירות, ירקות, דגים ועופות. את כל זה מכניסים למקפיא למשך 3-4 ימים עד שהוא קופא לגמרי, ואז זורקים אותו לדובים. לקופים שלא אוכלים דגים ועופות מכינים את אותו הארטיק, עם פירות בלבד.