צפו: גרינפיס מטפסים על ספינת הפחם

"השתלטות" נוספת על ספינה מול חופי ישראל התרחשה הבוקר, אך הפעם המבצע שייך לפעילי "גרינפיס" המתנגדים להקמת תחנת כוח פחמית באשקלון. צפו בפעילים מטפסים בלב ים על ספינת הפחם שהייתה דרכה לתחנת הכוח בחדרה

ארגון "גרינפיס" מתנגד לכוונת הממשלה להקים תחנת כוח חדשה באשקלון שתעבוד על פחם. כמחאה, הצליחו הבוקר שלושה פעילים של הארגון לעלות על ספינה המובילה פחם לישראל. השלושה נעצרו ושוחררו מספר שעות לאחר מכן.

לאחר שבועות ארוכים של הכנות, הצליחו פעילי "גרינפיס" לארוב לספינת הפחם "האוריינט ונוס" מדרום אפריקה, שהייתה בדרכה לתחנת הכוח בחדרה. בחמש לפנות בוקר, שתי ישראליות ואזרח גרמני טיפסו על הספינה ותלו בראש התורן את דגל המחאה "פחם הורג".

צפו בקטע מהריאיון הבלעדי של יונית לוי עם ברק אובמה

אחת הפעילות הצטלמה על הסיפון וסיפרה על המבצע. "אני ממש מתרגשת להיות פה, זה היה מפחיד ומסעיר אבל הצלחנו לעשות את זה" סיפרה הפעילה האמיצה בגאווה. "אני יודעת שנצליח להפסיק את השימוש בפחם וההרגשה פה היא אופורית", היא מוסיפה.

כעבור חמש שעות, הגיעה המשטרה הימית לספינה והעבירה את הפעילים למעצר במשטרת חדרה. שלשות הפעילים שוחררו זמן קצר לאחר מכן ובינתיים מבטיחים ב"גרינפיס" שזהו רק מבצע ראשון מסוגו.