מיכאל חזר לחיים אחרי 78 ימים

מיכאל כנפו בן ה-15 וחצי הוא ללא ספק נס רפואי. הנער שאיבד את הכרתו לאחר ששתה אלכוהול עם חבריו ביום העצמאות התעורר אחרי 78 ימים. אביו ואמו שהתפללו ליד מיטתו כל הזמן מספרים על השיקום המדהים

מאז יום העצמאות שכב מיכאל כנפו בין ה-15 וחצי בבית החולים, שרוי בתרדמת, לאחר שאיבד את הכרתו בתחרות שתייה בין נערים.

מיכאל הוגדר צמח והרופאים לא היו אופטימיים באשר לסיכוייו לשרוד. למרות הכל סירבה אמו טניה לאבד תקווה ולא הפסיקה לדבר איתו. לפני שלושה ימים חזר מיכאל לחיים. "לא עזבנו אותו מהרגע שהוא הגיע לבית החולים", משחזרת טניה. "דיברתי איתו כל הזמן, השמעתי לו מוזיקה והתפללתי ליד מיטתו 24 שעות".

למרות שלא הייתה האם בטוחה שמיכאל בכלל שומע אותה היא התעקשה להמשיך במאבק. "אמרתי לו שהוא לא יכול לעזוב אותי. שהוא חייב להמשיך לחיות", היא מסבירה.

גם האב מקסים סירב להרים ידיים. "הרופאים לא נתנו לו סיכוי לחיות, אבל אנחנו התעקשנו", הוא מדגיש ונזכר בתהליך הארוך שהסתיים בנס רפואי. "הוא הזיז איברים, והרופאים אמרו שזה רפלקס", מספר מהאב. "אחרי זה הוא החל להגיב, לפתוח עיניים ולהזיז את האישונים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

מקסים, מעודד מהשיפור הניכר במצב בנו, דאג לקנות לו טלוויזיה על מנת שיוכל להתעדכן במשחקי המונדיאל. "כשנבחרת ארגנטינה הפסידה - הוא השתולל", משתף האב.

עם זאת, בצל החדשות המשמחות, נאלצת משפחת כנפו להתמודד עם בעיה נוספת. בני המשפחה מנהלים מאבק מול משרד הפנים כדי להשאיר בארץ את אחותו החורגת של מיכאל, בתה של טניה מנישואיה הראשונים, שמסייעת להם רבות בטיפול בו ובשיקום הארוך שעוד צפוי לו.