ממחר: טיפולי שיניים בחינם לילדים עד גיל 8

לילד שלכם יש בעיות שיניים חמורות שדורשות טיפול? החל ממחר תוכלו להפסיק לשלם הון תועפות על הטיפולים היקרים ותוכלו לקבל את חלקם באמצעות קופת החולים בה הנכם חברים. בין הטיפולים הבסיסיים שיוענקו דרך הסל: סתימות, עקירות והדרכות בהיגיינה אוראלית

הנה משהו שכדאי לדעת עם תחילת החופש הגדול - מהפכה בתחום טיפולי השיניים לילדים. החל ממחר זכאים כל ילדי ישראל עד גיל שמונה לקבל טיפולי שיניים חינם במסגרת סל הבריאות, דרך קופות החולים.

בעבר היו מספר ניסיונות להכניס את טיפולי השיניים לסל, אך הם נכשלו בסופו של דבר. הפעם, כך נראה, ההבטחה הולכת להתממש. בכך תצטרף ישראל לשורה של מדינות רבות שמסבסדות את הטיפולים החשובים והיקרים.

מהנתונים שהתפרסמו היום עולה כי כ-60% מהמשפחות מעוטות היכולת פשוט לא יכולות לממן טיפולי שיניים. כתוצאה מכך, 54% מהילדים עד גיל 12 מסתובבים עם עששת בדרגות חומרה שונות, דבר אשר פוגע קשות במצב השיניים.

כחלק מהרפורמה החדשה יהיו כלולים בסל הבריאות טיפולים בסיסיים, כמו למשל בדיקות תקופתיות, סתימות חורים, צילומי רנטגן, הסרת אבנית, עקירות והדרכה בהיגיינה אוראלית. מצד המבוטחים אין צורך בפעולת הרשמה, אלא הזכות לטיפולים מוקנית דרך קופת החולים דרך הביטוח הרפואי הבסיסי ביותר.

עם זאת, חשוב לדעת כי אלו שמטופלים כיום על ידי רופאי שיניים פרטיים יצטרכו לבדוק האם הרופאים שמטפלים בהם נכללים בהסדר עם קופות החולים. במקרה שלא, יצטרכו המטופלים לבחור בין מעבר לרופא אחר, שעובד עם קופת החולים, לבין המשך הטיפול אצל הרופא הפרטי - אך במקרה זה לא יהיו זכאים לסיבסוד של קופת החולים.

רופאים השיניים הפרטיים, כמובן, לא מברכים על היוזמה החדשה. הם מבקרים על כך שטיפולים כמו למשל יישור שיניים לא יכללו במסגרת הסל ומצביעים, לדבריהם, על איכותם הירודה של רופאי הקופה. עם זאת, חשוב לזכור כי מדובר ברופאים שעשויים להיפגע מהרפורמה החדשה, שככל הנראה, תשפר את מצב הפה לילדים שלנו.