מחקר: הסורק בנמל התעופה עלול לסרטן

מי שטס לחו"ל כבר מכיר את הנוהל: אנחנו עוברים את הבדיקה הביטחונית בנמל התעופה ואז נשלחים כלאחר כבוד לסריקת רנטגן על מנת לוודא שאיננו נושאים, חס וחלילה, חומרי חבלה. עכשיו, מחקר חדש שנערך בארה"ב מגלה שייתכן כי אותם סורקים מקרינים יותר ממה שחשבו בעבר ובאופן מסוכן. צריך להיזהר?

זהירות, זה עשוי להיות מסרטן. סורק בנמל התעופה בסחיפול (חדשות 2)

בכל פעם שאתם עוברים בסורק הביטחוני בנמל התעופה שנועד לגלות אם אתם נושאים חומרי חבלה על גופכם, כדאי שתדעו - מחקרי שנערך לאחרונה באוניברסיטת קולומביה שבניו יורק מצא כי הקרינה שפולטים הסורקים גבוהה עד פי 20 ממה שסברו בעבר המדענים. המחקר נערך על סורקים בנמלי התעופה בבריטניה.

"הממצאים החדשים מעלים חששות בנוגע לאפשרות שהסורקים מגדילים את הסיכון הפוטנציאלי לסרטן מאשר חשבנו בעבר", אמר ד"ר דייויד ברנר, ראש המכון למחקר רדיולוגי, באוניברסיטת קולומביה. "מי שנמצא בסיכון הכי גבוה, ככל הנראה, הם ילדים ונוסעים עם מוטציות גנטיות", הוסיף החוקר. עם זאת, נוסעים שהמבנה הגנטי שלהם תקין נמצאים בסיכון נמוך.

"המכשיר אושר לשימוש בתוך בריטניה על ידי משרד התחבורה ועבר את כל הבדיקות הבטיחותיות של רשויות הבריאות", אמר דובר מטעם רשות נמלי התעופה בבריטניה. עדיין לא בטוח האם ממצאי הבדיקה תקפים גם למכשירים בהם נעשה שימוש גם בישראל, אך ככל הנראה הממצאים המדאיגים החדשים יחייבו בדיקה מקיפה של הנושא.