אתם רופאים? קבלו חופשה בחינם באילת

בריכה, ים, מלון פאר וכל הפינוקים הנלווים - כל אלו ממתינים, ובחינם, לרופאים ובני משפחתם שיסכימו לרדת לאילת ולעבוד במשך שבוע במשמרות הבוקר בחדר המיון ובמחלקות הילדים בבית החולים. היוזמה החדשה נולדה לאחר שבשנים האחרונות סובל בית החולים הדרומי בארץ ממצוקת כוח אדם. מנהל ביה"ח: "מקבלים המון פניות"

מטפלים ונהנים. אילוסטרציה (חדשות 2)

בבית החולים יוספטל שבאילת מצאו דרך מקורית ומוצלחת לשכנע רופאים מאזורים שונים בארץ לתגבר את מערך משמרות הבוקר - הם מממנים להם חופשה באילת, לכל המשפחה, ובאחד ממלונות הפאר. בתמורה לתענוג, מתחייבים הרופאים לעבוד בשעות הבוקר בבית החולים, כאשר אחר הצהריים הם חופשיים להתענג על האטרקציות השונות בעיר.

הרופאים שנענים להזמנה מוצבים למשך שבוע במשמרות הבוקר בחדרי המיון ובמחלקות הילדים ביוספטל. במייל שהפיצה הנהלת בית החולים הובטח כי הרופאים שייענו להצעה ייזכו עם בני משפחותיהם גם למימון מלא של כרטיסי טיסה הלוך ושוב וכן לאירוח במלון על בסיס חצי פנסיון.

"בגלל הקושי בגיוס רופאים החלטנו לגבש הצעה שתהיה אטרקטיבית מספיק כדי שהרופאים יסכימו לרדת לאילת", הסביר מנהל בית החולים ד"ר אבי גולדברג לעיתון מעריב. "אין ספק שאילת היא אטרקציה ועכשיו הרופאים יוכלו לשלב נופש ועבודה, וגם לקבל שכר. זו עסקה שכולם מרוויחים ממנה".

מבית החולים נמסר כי הם פועלים ברוב ימי השנה במצוקת כוח אדם גדולה, שמחריפה עוד יותר בעונת הקיץ. "ביוספטל יש בסך הכל שני רופאי ילדים שעושים עבודת קודש והם חייבים לקבל עזרה", אמר פרופ' מתי ברקוביץ', יו"ר האיגוד לרפואת ילדים, שאף קרא לרופאים לוותר על החופשות השנתיות שתכננו בחו"ל ולרדת עם הילדים לנפוש באילת.

מנהל בית החולים יוספטל אמר כי בקרב הרופאים יש היענות גדולה. "אנחנו מקבלים המון פניות מרופאים שרוצים גם לתרום לקהילה וגם לנצל את הזמן לחופשה עם הילדים בשמש האילתית", סיפר.

אחת הרופאות ממרכז הארץ שקיבלה את ההזמנה אפילו סיפרה כי לפני כשנה התנדבה במשך כמה ימים בבית החולים באילת ועתה היא מתכוונת להגיע יחד עם בני משפחתה. "ביוספטל יש אנשים מקסימים שכיף לעבוד איתם", היא אומרת. "אין ספק שזו תהיה הנאה כפולה - גם עבודה וגם בילוי עם הילדים בבריכה".