לידיעת המתרחצים: רבבות מדוזות כבר כאן

היכונו לקיץ צורב: נחילי ענק של מדוזות כבר שוטפים את חופי ישראל - והמתרחצים נקראים לנקוט במשנה זהירות. עם זאת, השנה ינסו אנשי ארגון מדעני הים התיכון לעקוב אחר פעילותן על החוף, כשיתפרסו על החופים וידלו אינפורמציה על אודות חייהן

הקיץ הגיע, בגדי הים הוצאו מהארון - וכל שנותר הוא לרוץ לים. אך נראה כי לא רק אנחנו ממהרים להגיע לחופים. בשבועיים הקרובים יפשטו על חופי ישראל רבבות מדוזות, ואצלנו כבר נערכים לקבלת הפנים הצורבת שמצפה לנו. בחופי הארץ כבר ניתן להבחין בג'לי הלבן המבצבץ מבעד לגלים. חלק מהמדוזות כבר נשטפות לחוף.

הנתון היחיד שעשוי לעודד אותנו הוא שחיות הג'לי נמצאים בימים אלו כמעט בכל חוף בים התיכון. כבר לפני כחודש החלו להגיע דיווחים ראשונים על נחילי מדוזות שהגיעו לחופי ישראל.

ניסיון לאסוף מידע

בשל זיהום מי הים ודיג יתר, ישנם פחות דגים בים. המדוזות, ש"רבות" עם הדגים על אותו מזון, נהנות ממזון רב יותר בהיעדר דגים ולכן מגיעות מוקדם יותר לאזורנו. תוסיפו על כך את התחממות האוקיינוסים המאפשרת למדוזה חיים נוחים יותר, ותקבלו זמן ארוך יותר מהרגיל שבו המדוזות צורבות את המתרחצים.

בישראל, כאמור, נערכים להגעתן ואנשי ארגון מדעני הים התיכון מתכוונים להתפרס בקרוב בחופים במטרה לדלות אינפורמציה נוספת על חייהן של המדוזות. בארגון קוראים לציבור לסייע בכל הניתן באיסוף המידע על חיות הג'לי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק