היום הארוך בשנה: שרב כבד עם תחילת הקיץ

היום נפתחת רשמית עונת הקיץ - ולפי מזג האוויר בהחלט ניתן להבין כי הוא כבר כאן ובגדול. יותר מ-620 אלף תלמידי העל-יסודיים יהנו משעות שמש רבות, אך יצטרכו להתמודד עם החום הכבד. צפו בתחזית המעודכנת

21 ביוני, פעמיים כי טוב: היום הוא לא רק היום הראשון של חופשת הקיץ של מאות אלפי תלמידי חטיבות הביניים והתיכונים - כי אם גם היום הארוך ביותר השנה ותחילת הקיץ באופן רשמי. לרגל היום ה"מיוחד", צפויות לעלות הטמפרטורות במידה ניכרת ומזג אוויר שרבי ישרור ברוב אזורי הארץ.

בעבור יותר מ-620 אלף תלמידי בתי הספר העל-יסודיים זהו היום הראשון של החופש הגדול. ב-1 ביולי יצטרפו אליהם יותר ממיליון תלמידי בתי הספר היסודיים וגני הילדים. יחד עמם ייצאו לחופש יותר מ-130 אלף מורים ועובדי הוראה.

ומי מהנופשים שיירצה לבלות את היום הראשון של החופש בים - בוודאי ישמח לדעת כי היום הוא יוכל ליהנות מזמן ממושך יותר של אור יום, משום שמדובר ביום הארוך ביותר בשנה. עם זאת, צפויה היום עלייה נוספת בטמפרטורות, ומי שחשב שבימים האחרונים היה חם - צפוי היום להיתקל במזג אוויר חם עוד יותר.

הקלה - רק בחלקו השני של השבוע

הטמפרטורות הצפויות במהלך היום באזורי הארץ: בקצרין עד 36 מעלות בצהריים, בחיפה עד 34 מעלות וכך גם בתל אביב ובירושלים - ובבאר ובאילת יירשמו בשעות הצהריים 41 מעלות. גובה הגלים בים התיכון - בין 80 סנטימטרים למטר ו-40 סנטימטרים וטמפרטורת המים תעמוד על 26 מעלות.

ומה באשר להמשך השבוע? מחר יוסיף להיות שרבי בכל האזורים, אך כבר ביום רביעי צפויה ירידה ניכרת בטמפרטורות והקלה בעומס החום - שתימשך אל תוך יום חמישי ולסוף השבוע, שיהיה נוח יחסית לעונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על השרב הכבד? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק