האויב החדש של ישראל: נמלת האש

הנמלה הג'ינג'ית האדומה לכאורה חמודה וקטנה אבל למעשה היא אויב אכזר שפלש לישראל וכובש יעד אחר יעד. העקיצות שלה כואבות במיוחד לבני אדם והיא מאיימת לחסל את נמלת ילדותנו, הנמלה השחורה. בואו ללמוד על הנמלה שהסתננה לישראל מדרום אמריקה

לפני ארבע שנים נמצאו לראשונה בישראל נמלות האש, שהגיעו לכאן במקרה על משלוח עצים מדרום אמריקה. עם היוודע הדבר, הבינו במשרד להגנת הסביבה שלמרות גודל הנמלה, יש להם בעיה לא קטנה.

נמלת האש היא הוכחה חיה לכך שהגודל לא קובע. גודלה בין מילימטר למילימטר וחצי ושמה לא ניתן לה לחינם. העוקץ של הנמלה הקטנטנה כואב במיוחד ובעל ארס חזק ושורף.

הנמלים האדומות אומנם לא מסוכנות לבני האדם, אך המאזן האקולוגי בארץ עומד בסכנה ובעיקר הנמלות השחורות שכולנו מכירים מהחצר, שפשוט אין להן סיכוי בקרב מול הנמלה הדרום אמריקנית.

"אנחנו יודעים היום על יותר מ-50 יישובים ברחבי הארץ שנגועים", מספרת תמר יגר מהמשרד להגנת הסביבה ומוסיפה, כי "הוקם צוות מיוחד שתפקידו למצוא את הנמלה בארץ ואת הדרכים להדבירה". בינתיים בישראל, מנסים לפתח חומר מיוחד שהנמלים יישאו אל מלכת הקן שיגרום למותה כשתאכל אותו, ואז ימותו כל יושבי הקן.