מומחה מזהיר: וובוזלות יכול לגרום לחירשות

כל מי שצופה במשחקי המונדיאל לא יכול להתעלם מהזמזום המטריד של הוובוזלה. עכשיו מזהיר מומחה לנזקי בריאות מפני ההשלכות של הצפצפה הענקית וטוען שחשיפה ממושכת עלולה לגרום לחירשות. "90 דקות של ישיבה באצטדיון שווה לנזק הבריאותי של 5 שנים עבודה רציפה במפעל", הוא מתריע

כבר רבות דובר על המטרד הגדול של מונדיאל 2010: הוובוזלה. עכשיו מזהיר מומחה לנזקי בריאות מפני ההשלכות של הזמבורה שהשתלטה על דרום אמריקה וטוען: חשיפה ממושכת לרעש עלולה לגרום לחירשות.

"רעש הוובוזלות עובר עוצמה של 120 דציבל", מסביר דני אנגל, מנכ"ל בטיחות אנוש. "מכאן שכל חשיפה אליו גם הקצרה ביותר עלולה לגרום לנזק בלתי הפיך בשמיעה. אין ספק כי חשיפה רצופה במשך שעה וחצי ואף יותר תגרום לפגיעה למשך כל החיים".

אנגל אף מציין כי 90 דקות של ישיבה באצטדיון בזמן המשחק שווה לנזק הבריאותי של 5 שנים עבודה רציפה במפעל. "ספק אם המאושרים שזכו לקחת חלק בגביע העולמי מודעים לנזק שנגרם לבריאותם", הוא תוהה.

רעש נחשב לאחד המפגעים הסביבתיים המטרידים והנפוצים ביותר בעולם המודרני ובעל השפעות מגוונות על גוף ונפש האדם. הוא מעיק על מערכת העצבים, מגביר את צריכת האנרגיה של הגוף, מעייף ופוגע בכושר הריכוז ומשפיע בין היתר על לחץ הדם, קצב פעימות הלב וכמובן על השמיעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על המונדיאל? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מונדיאל 2010 בדרום אפריקה: סיקור מיוחד

צפו: ההחמצה של גרין - גרסת הלגו

פיפ"א מודיעה: הבובוזלות לא הולכות לשום מקום

מונדיאל 2010 יוצא לדרך

כך מתכונן ערוץ טלוויזיה לשידורי המונדיאל

כמה כסף מגלגל המונדיאל? 

מרהיב: הצצה למונדיאל בתלת-מימד

20 שנה אחרי: שיר המונדיאל מתעדכן