הכירו מושג חדש: קרינה פסיבית

מסתבר שכמו עשן הסיגריות, אפשר להיפגע מקרינה סלולרית מבלי שתעשו שימוש ישיר בסלולרי: אדם שמשוחח לידכם באוטובוס גורם לקרינה פסיבית שעלולה לסכן אתכם. כולנו מכירים את הסכנה הנובעת מאנטנות, אבל כעת מתברר שניתן למצוא פיתרון לשתי הבעיות

מדברים לידכם באוטובוס? העירו (חדשות 2)

העיסוק בקרינה הסלולרית אינה יורדת מסדר היום: לצד ניסיונות חברות הסלולר לשווק לנו עוד ועוד מכשירים סלולריים, מתפרסמים מחקרים שמעלים חשד לסיכונים נוספים שמקורם בקרינה הנפלטת מהמכשירים הניידים. נתון חדש שמתקבל מראה כי קרינה פסיבית כמוה כעישון פסיבי, ומסרטנת בדיוק כמו קרינה אקטיבית.

החשיפה לקרינה פסיבית יכולה להגיע ממספר מקורות: אנטנה סלולרית מול החלון, או אדם שמדבר לידנו בטלפון באוטובוס לדוגמה. הקרינה הפסיבית נגמרת מכך שקירות האוטובוס מחזירים את הקרינה שוב ושוב לכיוון הנוסעים, שנאלצים להיחשף לה בעל כורחם.

איך מתמודדים עם קרינה פסיבית?

החשיפה לקרינה סלולרית בעוצמה גבוהה גורמת בנוסף לסרטן, גם לפעולה מוגברת של גלי המוח. כתוצאה מכך אנשים נחשפו לקרינה פסיבית עלולים לסבול מעייפות, מכאבי ראש ומתחושות של חוסר התמצאות ובלבול.

אז איך בכל זאת מתמודדים? אם חלון ביתכם נמצא מול אנטנה סלולרית ניתן לצפות את החלונות בציפוי שקוף, הבולם קרינה סלולרית. בקשר לקרינה שמגיעה מהאדם שנוסע עמכם באוטובוס, אפשר לרמוז לו בעדינות כי שיחתו גורמת לנזקים, או להתרחק ככל האפשר - עד אשר יחוקק במדינה חוק שאוסר שיחה בסלולרי ברכב ציבורי.

 קרינה סלולרית ברכב: סכנת נפשות