קרינה סלולרית ברכב: סכנת נפשות

מכשיר הטלפון הסלולרי פולט קרינה מסוכנת שעלולה לגרום נזקים למוח - זה לא חדש. ידוע גם ששיחה בסלולרי בזמן נהיגה מפריעה לריכוז ועלולה להוביל לתאונת דרכים. אלא ששיחה סלולרית ברכב מסוכנת יותר ממה שאתם חושבים - הקרינה נלכדת בתוך הרכב ופוגעת בכם בצורה קשה

סלולרי ברכב בלי דיבורית (חדשות 2)

הטלפון הסלולרי הוא למעשה תחנת שידור לכל דבר. בעת שיחה, הסלולרי פולט קרינת שידור מסוכנת בתדרי מיקרוגל, בתדרי המוח, וגם פולט שדה מגנטי בתדר הרשת כמו מכשיר חשמלי.

חלק מהאנרגיה הזו נכנסת לראש, חודרת למוח, לעצבים, לאוזניים, לעיניים ולבלוטות הרוק. הקרינה גם גוברת מכל מתכת שנמצאת בדרך. קשתות לשיער, מסגרות משקפיים, פלטינה בגולגולת, גשרים וסתימות בשיניים ותיל מתכת בחזייה הם חלק מהגורמים שיכולים להעצים את הנזק שייגרם. כל מתכת קולטת את הקרינה, ומשדרת אותה לסביבתה הקרובה, וכך מרבה פגיעה ונזק.

מסוכן במיוחד לדבר בסלולרי בתוך הרכב, ולא רק בגלל הסחת הדעת שעלולה לגרום לתאונת דרכים. דיבור בטלפון בתוך הרכב ללא דיבורית, משאיר את הקרינה בתוך תא הנוסעים. היא מתרוצצת, פוגעת בנוסעים וגורמת לנזק משמעותי.

בתוך הרכב הקרינה פוגעת בראש, גורמת לעליית גורם קרישה בדם ולהפרעות זרימת דם. היא פותחת את המחסום שבין הדם והמוח ויכולה לגרום ליציאת נוזל הדם לחללים במוח. הקרינה גם גורמת להפחתת ההפרשה של הורמונים, שיכולים לגרום להפרעות בשינה.

ירידת מעבירים עצביים הנגרמת מקרינה סלולרית, תביא לאובדן זיכרון קצר מועד, בילבול, שכחה, ואובדן ריכוז בנהיגה. קרינת הטלפון גורמת גם ליצירת רדיקלים חופשיים, שעם הזמן יכולים לגרום למה שכבר ברור וידוע לכולם - לסרטן.

אז כשאתם נכנסים לאוטו תזכרו שיש עוד סכנות שאורבות לכם חוץ ממה שמתרחש על הכביש. בואו נשמור על עצמנו, במיוחד כי למוח אין חלקי חילוף.