גרינפיס לאוהדים: שמרו על הכדור

ארגון גרינפיס, ששם לו למטרה את ההגנה על הסביבה, מנצל את המונדיאל להגברת המודעות הסביבתית בקרב אוהדי הכדורגל. בקטע וידאו שעלה לרשת נראה מגרש כדורגל עולה באש ונהרס, בדיוק כמו היערות ברחבי העולם. "אם ייהרס לך מגרש הכדורגל לא תתבאס?", שאלה דוברת גרינפיס, "אותנו מבאס שהיערות נהרסים". צפו בקטע

ארגון גרינפיס לשמירה על הסביבה פועל לאורך כל ימות השנה נגד חברות וארגונים המזהמים ופוגעים בסביבה. אחד הקמפיינים הגדולים אותו מנהל הארגון הוא קמפיין לשמירת על יערות הגשם שנמצאים בשלושה מוקדים ברחבי העולם: אינדונזיה, קונגו ובאמזונס.

עכשיו החליטו בארגון לנסות ולהשפיע גם על אוהדי הכדורגל בישראל, אוכלוסיה שלא ידועה כאחת שמודעת לחשיבות של ההגנה על הסביבה. בסרטון שהופץ ברשת ניתן לראות מגרש כדורגל מגפרורים שעולה באש.

לדברי אנשי הארגון, בכל שתי שניות מושמדים יערות בגודל של מגרש כדורגל, ולכן הם החליטו לנצל את המונדיאל ותשומת הלב שמופנית אליו על מנת לקדם את המודעות לסביבה.

"היערות הללו אחראים לאיזון של האטמוספירה מכיוון שהם קולטים פחמן דו-חמצני המסוכן לסביבה", הסבירה דוברת גרינפיס הילה קרופסקי בשיחה עם חדשות 2. "במונדיאל, אם מגרש הכדורגל ייהרס לא תתבאס? כך צריך להרגיש גם כאשר יערות הגשם נהרסים".